Tradicinės sąjungininkės Rusija ir Šiaurės Korėja pastaruoju metu iš naujo sustiprino ryšius, Kim Jong Unui (Kim Čen Unui) rugsėjį išvykus į retą užsienio kelionę į Rusijos Tolimuosius Rytus pas prezidentą Vladimirą Putiną.
Rusijos aukščiausi pareigūnai, tarp jų gynybos ir užsienio reikalų ministrai, taip pat lankėsi Šiaurės Korėjoje, o sujudimas abiem kryptimis sustiprino Kyjivo šalininkų nerimą dėl galimo ginklų sandorio.
„Choe Son Hui (Čvė Son Hui), Korėjos liaudies demokratinės respublikos užsienio reikalų ministrė su oficialiu vizitu vyksta į Rusiją sausio 15–17 dienomis užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo kvietimu“, – pranešė Korėjos centrinė naujienų agentūra, įvardindama oficialųjį Šiaurės Korėjos naudojamą šalies pavadinimą.
Anksčiau sausį Baltieji rūmai apkaltino Šiautės Korėją siunčiant į Rusiją balistines raketas ir paleidėjus, pavadinę tai paramos Maskvos karui „reikšminga ir nerimą keliančia eskalacija“.
Pareigūnai teigia, kad Rusija atakoms Ukrainoje panaudojo Pchenjano parūpintas raketas, galinčias nuskrieti maždaug 900 kilometrų.
Augantis Rusijos ir Šiaurės Korėjos karinis ir ekonominis bendradarbiavimas kelia nerimą Vašingtone ir Seule.
Pietų Korėja apkaltino Pchenjaną, kad šis už konsultacijas diegiant karinių palydovų technologijas Maskvai perdavė daugiau kaip milijoną artilerijos sviedinių.
Po dviejų nepavykusių bandymų, praėjusiais metais Šiaurės Korėja į orbitą paleido žvalgybos palydovą, Seulo teigimu, sulaukusi Rusijos pagalbos.
Jungtinės Valstijos praėjusių metų spalį paskelbė, kad Šiaurės Korėja perdavė Rusijai daugiau kaip tūkstantį konteinerių karinės įrangos ir amunicijos.
Maskva paneigė šiuos kaltinimus, tvirtindama, kad Vašingtonas neturi įrodymų, jog Šiaurės Korėja siunčia ginklus į Rusiją.