Rusijos BBC tarnyba kartu su leidiniu „Mediazona“ sudarė patvirtintų mirusiųjų sąrašą ir paaiškėjo, kad jų yra daugiau, nei anksčiau skelbė oficiali Maskva.
Anot žurnalistų, dar mažiausiai 15 karių šeimos jų neranda nei tarp žuvusiųjų, nei tarp gyvųjų.
Profesinio mokymo centro pastatas Makijivkoje, kuriame buvo dislokuoti Rusijos kariškiai, buvo apšaudytas sausio 1-osios naktį. Sausio 4 dieną Rusijos gynybos ministerija patvirtino 89 žmonių žūtį ir nuo to laiko situacijos nekomentuoja. Ukrainos pusė kalbėjo apie šimtus žuvusiųjų.
Peticija, reikalaujanti paskelbti žuvusiųjų sąrašą, Rusijoje jau surinko beveik 55 tūkst. parašų.
Dauguma žuvusiųjų ir sužeistųjų mobilizuojami iš Rusijos Federacijos Samaros srities. Tačiau Samaros srities karinis komisaras Andrejus Vdovinas sakė, kad karių, patekusių į apšaudymą Makijivkoje, pavardės nebus skelbiamos.
Anot artimųjų, dauguma žuvusiųjų per Makijivkos apšaudymą gavo šaukimus rugsėjo pabaigoje – netrukus po „dalinės mobilizacijos“ paskelbimo. Tada maždaug du mėnesius jie buvo mokomi Samaros regiono kariniuose daliniuose.
Įsakymas išsiųsti mobilizuotus į karo zoną gautas gruodžio viduryje, į Makijivką jie atvyko gruodžio 26 d. Sausio 1-osios naktį pastatas, kuriame buvo dislokuoti kariškiai, buvo apšaudytas.
Pirmosios žuvusiųjų Makijivkoje laidotuvės įvyko sausio 7 ir 8 dienomis. Ekspertams identifikuojant kūnus, karstai su mobilizuotais ir toliau atgabenami į Samaros regioną. Laidotuvės regione vyksta beveik kasdien.
Jauniausiam iš žuvusiųjų, kuriuos nustatė žurnalistai, buvo 22 metai, vyriausiam – 48 metai.
„BBC“ paskelbė Makijivkoje žuvusių rusų karių, kurių vardai nustatyti remiantis atvirais šaltiniais, pavardžių sąrašą – tų, kurie tikrai žuvo Makijivkoje ir kurių mirtis buvo patvirtinta Rusijos. Šis sąrašas gali būti papildytas.
Atviruose šaltiniuose „BBC“ taip pat pavyko rasti informacijos apie 15 apšaudymo metu Makijivkoje buvusių karių, kurių likimo po sausio 1-osios artimieji negali nustatyti.
Žurnalistai atsižvelgė į vietos pareigūnų publikacijas, žiniasklaidą ir švietimo įstaigas, kuriose aukos anksčiau mokėsi, taip pat artimų žuvusiųjų giminaičių publikacijas.