Žvalgyba atskleidė, kur Rusija perkelia dalį karinės įrangos ir ginklų iš Sirijos

Rusai laukia karinių laivų Tartuso karinėje jūrų bazėje, kad galėtų pergabenti karinę įrangą ir ginklus iš Sirijos į Libiją, skelbia Ukrainos karinė žvalgyba.
Rusijos karo laivas
Rusijos karo laivas / AP/„Scanpix“

Pranešime pažymima, kad karinės jūrų bazės Tartuse teritorijoje tebėra Rusijos gynybos ministerijos kontroliuojamo „Afrikos korpuso“ samdinių.

Pasak žvalgybos, didieji rusų desantiniai laivai „Ivan Gren“ ir „Aleksandr Otrakovskij“, taip pat sausakrūvis laivas „Sparta“ į Sirijos uostą turėtų atplaukti sausio 5 d. – dabar jie Viduržemio jūroje, pakeliui į Tartuso bazę.

„Wikipedia“/Rusijos kariai Sirijoje
„Wikipedia“/Rusijos kariai Sirijoje

Nurodoma, kad laive „Aleksandr Otrakovskij“ yra Rusijos karinio jūrų laivyno 121-osios desantinių laivų brigados štabo viršininkas 1-ojo rango kapitonas Davitjanas Jurijus Albertovičius.

Be to, dar du Rusijos laivai – universalus krovininis laivas „Sparta II“ ir tanklaivis „Ivan Skobelev“ – sausio 8 d. turėtų įplaukti į Tartusą, planuodami kirsti Gibraltaro sąsiaurį.

„AFP“/„Scanpix“/Tartuso karinė bazė Sirijoje
„AFP“/„Scanpix“/Tartuso karinė bazė Sirijoje

Ukrainos žvalgybos duomenimis, krovininius laivus „Sparta“ ir „Sparta II“ rusai planuoja pasitelkti karinei įrangai ir ginklams iš Sirijos į Libiją gabenti. Kitas Rusijos karinio jūrų laivyno operatyvinio padalinio Viduržemio jūroje karinis laivas – fregata „Admiral Golovko“ – planuoja atlikti degalų papildymo operaciją.

Tuo pat metu viename iš Rusijos Vladimiro srities aerodromų buvo iškrauti šarvuočiai, kaip spėjama, tikriausiai išvežti iš Sirijos.

Anksčiau amerikiečių leidinys „The Wall Street Journal“, remdamasis JAV ir Libijos pareigūnais, pranešė, kad Rusija iš Sirijoje esančių bazių gabena pažangias oro gynybos sistemas ir kitus ginklus ir perkelia juos į Libiją.

Gali būti geras ženklas

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos instituto dėstytojas dr.Gintas Karalius socialiniame tinkle „Facebook“ penktadienį pasidalijo įžvalga, kad tai – nebūtinai blogas ženklas mums.

„Rusijos bazių galimas persikraustymas iš Sirijos į Libiją, šalia minimų grėsmių, galėtų turėti ir neplanuotą gerą rezultatą. Pietų Europos šalys, gavusios tokių kaimynų, tikėtina turės rimčiau į Europos saugumą žiūrėti nei iki šiol. Paprastai, Rusiją mėgsta tik tie, kas neturi jos pašonėj“, – pareiškė politologas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų