„Dėkingas jos ekscelencijai ambasadorei, jog buvo sureaguota į mano laišką ir susitikimas įvyko. Mes turime informacijos, jog Vyriausybė labai stengėsi, jog opozicinės Seimo frakcijos negalėtų susitikti su investuotojais“, – kalbėjo A.Butkevičius.
Jo teigimu, susitikime į daugelį klausimų skambėjo diplomatiniai atsakymai. „Hitachi“ Tarptautinių pardavimų ir rinkodaros departamento generalinis direktorius Taiji Yoshida nekomentavo, kaip vertina galimybę, kad šalia Lietuvos gali būti statomos dvi elektrinės Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje.
„Kada buvo užduotas klausimas, kokia elektros energijos gamybos kaina yra Japonijoje, buvo diplomatiškai atsakyta, jog Japonijoje yra kita mokesčių sistema nei Lietuvoje, todėl palyginti būtų sudėtinga“, – kalbėjo A.Butkevičius.
Opozicijai pavyko sužinoti, kad būsimosios atominės elektrinės verslo plano rengime „Hitachi“ atstovai nedalyvavo, jie patvirtino, jog jų indėlis į projektą ne finansinis, bet suteikiamos technologijos bei būsimieji statybos darbai. „Hitachi“ atstovai patvirtino, kad branduolinis kuras naujai atominei elektrinei galėtų būti tiekiamas iš Japonijos ar iš Jungtinių Amerikos valstijų.
Pasak A.Butkevičiaus, „Hitachi“ atstovus domina ne tik atominės elektrinės projektas, bet ir kitos verslo plėtros Lietuvoje galimybės.