„Greičiausiai visos partijos bus nusiteikusios ruoštis rudens rinkimams, įskaitant ir valdančiąsias partijas. Tai bus tipiniai priešrinkiminiai metai, kai valdantieji bandys pasirodyti kiek įmanoma gražiau, o opozicija – kuo baisesnėmis spalvomis spalvomis piešti visas klaidas, kurių yra pridariusi valdančioji dauguma“, – BNS sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) docentas.
Pasak T.Janeliūno, kai kurie valdančiosios koalicijos partneriai gali bandyti demonstruoti savarankiškumą.
„Gali būti tam tikri judesiai bandant demonstruoti kažkokį didesnį savarankiškumą ar išskirtinumą, ypač liberalai gali ieškoti būdų šiek tiek labiau atsiriboti nuo valdančiosios koalicijos daugumos sprendimų, nes jiems, matyt, būti tame pačiame krepšyje kartu su konservatoriais nelabai norėsis. Tai buvo matyti ir prieš biudžeto priėmimą“, – teigė TSPMI docentas.
Anot jo, valdančioji koalicija, kurią sudaro Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Liberalų sąjūdis bei Liberalų ir centro sąjunga – gali išsilaikyti nesubyrėjusi iki kadencijos pabaigos, jeigu jos neužgrius nauji ekonominiai iššūkiai.
„Koalicija turi labai gerus šansus išsilaikyti iki pat kadencijos pabaigos, nes opozicija nėra labai ypatingai nusiteikusi skubinti įvykių ir likus mažiau nei metams bandyti perimti valdžią ir sudaryti kažkokias naujas koalicijas“, – sakė T.Janeliūnas.
„Kaip parodė ir biudžeto priėmimas, pakankamai sunkūs sprendimai vis dėlto galimi, ir koalicija greičiausiai nesusidurs su kažkokiais dar didesniais iššūkiais iki metų pabaigos, nebent krizės užgriūtų visa jėga ir tektų dar kartelį ar netgi keletą kartų persvarstyti tuos mokesčius ir biudžetus. Bet esant tokiai situacijai maždaug kaip dabar, iš tikrųjų koalicija turėtų išlikti“, – kalbėjo politologas.
Seimo rinkimai vyks spalio mėnesį.