Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rolandas Paksas: atominiame projekte kol kas yra per daug neatsakytų klausimų

Projektuose, kurie pateikti dėl naujos atominės elektrinės statybos, yra labai daug pasiryžimo statyti elektrinę, tačiau ne ką mažiau ir neatsakytų klausimų – įsitikinęs partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovas, prezidentas Rolandas Paksas.
Rolandas Paksas
Rolandas Paksas / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Politiko teigimu, pirmiausiai stebina tai, kad pateiktas koncesijos sutarties projektas neatitinka šiandien Lietuvoje galiojančio Koncesijų įstatymo nuostatų. „Seimui siūlomas tvirtinti sutarties projektas  neišlaiko šio įstatymo esminių nuostatų dėl tokių sutarčių sudarymo. Antra: koncesijos sutartyje ir ją lydinčių teisės aktų projektuose yra likę daug klausimų, atsakymai į kuriuos iki šiol nėra aiškūs“, – sakė politikas.

Seimas rytoj ketina pradėti svarstyti įstatymo projektų paketą dėl Visagino atominės elektrinės statybos ir per mėnesį laiko priimti sprendimus dėl galimybės projekto šalims pasirašyti koncesijos sutartį.

R. Pakso teigimu, skuba dėl tokio projekto šiandien gali atsigręžti nuolatiniu galvos skausmu rytoj. „Stebina terminai, per kuriuos tikimasi ir siekiama patvirtinti projekto sutarčių ir jam reikalingų teisės aktų projektus. Šiandien siūloma priimti sprendimą statyti strateginį objektą, tačiau už kokią kainą jis bus statomas, atsakymo vis dar nėra. Stebina ir dar vienas dalykas – prieš keletą metų valdantieji kryžiumi krito, kad naujoje atominėje elektrinėje turi būti du nedideli reaktoriai, o dabar sako, kad bus gerai ir vienas itin galingas. Kas atsitiko, kad nuomonė pasikeitė 180 laipsnių?“ – stebėjosi politikas.

Valdantieji konservatoriai iš tiesų 2008 metais akcentavo, kad „(...) Nėra jokių objektyvių kliūčių – nei techninių, nei ekonominių, nei jokių kitokių kliūčių – statyti atominę elektrinę su optimalaus dydžio reaktoriais. Tik tokia atominė elektrinė galės užtikrinti Lietuvos-Baltijos elektros per davimo sistemos savarankišką stabilų darbą, jos integraciją į sinchroniškai veikiančią europinę UCTE elektros perdavimo valdymo sistemą bei realią Lietuvos elektros energetikos nepriklausomybę nuo Rusijos sistemos (...)“ – savo programoje rašė Tėvynės Sąjunga – Lietuvos konservatoriai.

Tuo laiku minėtos partijos atstovai akcentavo, kad reaktoriaus galios dydžio pasirinkimą jie laiko ne techniniu, bet strateginiu nacionalinio saugumo sprendimu ir žadėjo tvirtai ir be išlygų reikalauti, kad, pasirenkant reaktoriaus gamintoją, būtų besąlygiškai laikomasi optimalaus Baltijos perdavimo sistemai AE atskiro bloko galingumo sąlygos.

„Dar kartą akcentuodamas, kad partija „Tvarka ir teisingumas“ visuomet pasisakė už Lietuvą kaip atominės energetikos valstybę, o mūsų partija buvo viena iš nedaugelio politinių jėgų, siekusių pratęsti senosios atominės elektrinės darbą po 2009 metų, norėčiau pareikšti labai aiškią poziciją: mes esame už atominės statybą, tačiau galutinis sprendimas dėl šio žingsnio turi priklausyti tautai. Šiuo atveju valdantiesiems nereikėtų dangstytis galimomis referendumo išlaidomis, bet iš tiesų surasti argumentuotus atsakymus į klausimus, kurie neduoda ramybės sklaidant su atominės energetikos ateitimi susijusius dokumentų projektus“, – sakė „tvarkiečių“ lyderis R. Paksas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų