„Wali“ yra buvęs elitinis Kanados kariuomenės snaiperis. Kovo pradžioje atvyko į Ukrainą kautis šios šalies suburtose užsieniečių daliniuose, ginančiuose šalį nuo Rusijos agresijos.
2017 metais šis snaiperis tapo tikra sensacija kai nukovė teroristų organizacijos „Islamo valstybė“ narį iš beveik 3,5 km atstumo.
Skelbiama, kad tuomet jis naudojo „McMillan TAC-50“ ginklą, kuriuo iššovė iš daugiaaukščio pastato. Taikantis iš tokio atstumo, snaiperis turi įvertinti daug aplinkybių – vėjo greitį, kiek kulka pažemės skriedama, netgi Žemės išlinkimą.
Kaip kovo pradžioje pranešė pranešė Kvebeko laikraštis „La Presse“, „Wali“ atvyko į Ukrainą, gimtinėje palikęs žmoną ir kūdikį, ir prisijungė prie kvebekiečių ir britų savanorių fronte.
„Wali“, duodamas interviu Kanados leidiniui „Toronto Star“, kalbėjo, kad Rusijos kariuomenė neprilygsta NATO sąjungininkams ir nėra moderni.
„Neturėtume jų nuvertinti, bet jie ne tokie geri, kaip NATO kariuomenės. Man daug didesnę baimę keltų kanadiečių kariai su visais lėktuvais, tankais, pėstininkų pajėgomis, nei toks pat skaičius rusų pajėgų“, – kalbėjo snaiperis.
Puolė „laidoti“ snaiperį
Kovo 17 dieną nepatvirtintą informaciją apie „Wali“ mirtį ėmė skleisti JAV karinės analitikos leidinys „Military watch“.
Netrukus po to Rusijos propagandiniai tinklaraštininkai ir internautai ėmė kurti istorijas, kad jį neva pavyko nužudyti. Tačiau tai nėra tiesa.
Rusijos socialinio tinklo „VKontakte“ vartotojai ėmė dalytis įrašais, kuriuose teigiama, kad „Wali“ buvo nužudytas Rusijos specialiųjų pajėgų praėjus vos 20 minučių po to, kai jis atvyko į Mariupolį, pietinį uostamiestį, apgultą Rusijos pajėgų.
Kai kurie melagienų kūrėjai nuėjo dar toliau – sukūrė legendą, pasak kurios, jis buvo oro uoste, tuomet jam nepastebimai pritaisytas sekiklis, o kai snaiperis atvyko į kareivines, rusai iš karto jas sulygino su žeme.
Pasirodė ir aiškinimų, kad snaiperis niekada nebuvo Ukrainoje ir net teiginių, kad „Wali“ išvis neegzistuoja.
Visa tai melas.
Kanados naujienų portalui CBC komentuodamas gandus apie savo mirtį „Wali“ pareiškė, kad tai – nevykusi klastotė.
Šaulys niekada nėra buvęs Mariupolyje.
Žurnalistams snaiperis juokaudamas kalbėjo, kad apie savo mirtį greičiausiai sužinojo paskutinis, kai po sunkios savaitę trukusios kovos įsijungė telefoną.
„Wali“ gavo aibę žinučių iš šeimos, draugų, buvusio vado ir net nepažįstamų žmonių.
„Kaip matote, aš gyvas. Nė vieno įbrėžimo. Aš esu beveik paskutinis žmogus, sužinojęs apie savo mirtį“, – vaizdo įraše kalbėjo „Wali“.
Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.