Egzamino užduotį sudaro trys dalys. Jas atliekant, galima surinkti 60 taškų.
Užduotys apima tokias temas: skaičiai, skaičiavimai, reiškiniai; lygtys, nelygybės ir jų sistemos; geometrija; funkcijos ir analizės pradmenys; kombinatorika, tikimybės ir statistika.
Pirmąją užduoties dalį sudaro 10 uždavinių su pasirenkamaisiais atsakymais (už kiekvieną skiriama po vieną tašką).
Antrąją – trumpojo atsakymo (nestruktūruoti arba struktūruoti) uždaviniai. Jų gali būti nuo 4 iki 10. Už antros dalies uždavinius skiriama 12 taškų.
Trečiojoje užduoties dalyje gali būti nuo 6 iki 8 uždavinių. Atvirojo atsakymo (struktūruoti arba nestruktūruoti) uždaviniai vertinami ne mažiau kaip 2 taškais. Iš viso ši užduoties dalis vertinama 38 taškais.
Egzamino metu abiturientai gali naudotis skaičiuotuvu be tekstinės atminties, t.y. skaičiuotuvu, kurio klaviatūra neturi pilno lotyniškojo raidyno, o skaičiuotuvo ekrane gali būti matomos viena arba dvi eilutės, iš kurių viena skirta veiksmui užrašyti, kita – atsakymui pateikti.
Nacionalinis egzaminų centras (NEC) svetainėje pateikia tinkamų naudoti skaičiuotuvų pavadinimus. Su jais galite susipažinti čia.
Šįmet nustatyta žemesnė valstybinio matematikos egzamino kartelė pretenduojantiems stoti į visų (išskyrus menų ir humanitarinių mokslų) studijų krypčių programas valstybės finansuojamų studijų vietas – egzaminas turi būti išlaikytas ne žemesniu nei 25 balų įvertinimu.
Kitas valstybinis – istorijos – egzaminas vyks birželio 18-ąją.