Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Algirdas Kaušpėdas: esu sovietinio režimo pedagogikos auka

Architektas, grupės „Antis“ lyderis ir vienas iš Lietuvos Sąjūdžio iniciatorių Algirdas Kaušpėdas sako, kad jo prisiminimai apie mokyklą liūdni. Ją lankyti A.Kaušpėdui būdavo kančia, o ir vėliau nė viename iš klasės susitikimų jis nedalyvavo.
Knygos „Antiška“ pristatymas
Algirdas Kaušpėdas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Namų darbų paprastai neruošdavau. Grodavau gitara, dailės mokykloje mokiausi – visada nebūdavo laiko. Kai tėveliams parodydavau savo dienyną, nebūdavo labai laimingi. Kartais tėvas tėkšdavo dienyną į sieną ir sakydavo: tu man šito nerodyk geriau“, – „Žinių radijo“ laidoje „Sumaniausia klasė“ penktadienį sakė A.Kaušpėdas.

„Esu sovietinio režimo pedagogikos auka. Man nepatiko mokytis mokykloje. Tai man buvo kančia, ir aš to neslepiu. Aš vos vos tą mokyklą baigiau. Ne dėl to, kad buvau debilas, bet dėl to, kad nesuradau santykio su mokytojais ir su ta aplinka. Vėliau Architektūros fakultete jau mokiausi puikiai. Mane sudomino, ir iškart pradėjau viską daryti, įsijungiau į tą gyvenimą“, – tęsė A.Kaušpėdas.

Pasak jo, mokyklos atmosfera mokiniui reiškia labai daug. Nors jis lankė ir tuo metu prestižinę Vilniaus 23-iąją vidurinę mokyklą, tačiau ten jautėsi visiškai svetimas.

„Trūko nuoširdaus bendravimo, pagarbos, priėmimo manęs tokio, koks esu. Jei žiūrėdavau pro langą ir kurdavau dainai tekstą, iškart gaudavau du. O galėtų mokytojas kitaip viską apžaisti iškviesti prieš klasę: „Paskaityk, o mes tau irgi dar pakursime, po porą eilučių parašysime.“ Aš nebuvau pritaikomas tai sistemai“, – sakė A.Kaušpėdas.

Visą laidos „Sumaniausia klasė“ įrašą klausykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos