Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Antausis pažangiems studentams – neįvykusi rotacija

Pažangūs studentai šįmet liko it musę kandę. Mat gerus rezultatus pademonstravę studentai, manę gausiantys valstybės finansavimą, vis dėlto liko be jo. Jie nepateko į valstybės finansuojamą vietą todėl, kad Seimas laiku nenustatė rotacijos tvarkos.
„Tą pačią dieną – liepos 31 d., kai švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė oficialiai pripažino aukščiau minimo įstatymo dalį netekusią galios, studentai buvo informuoti apie tai, kad aukštosios mokyklos negali vykdyti rotacijos kol Seimas nepriims atitinkamo įstatymo pakeitimo“, – 15min.lt teigė J.Žilinskienė.

Studentai, pasak jos, buvo informuoti el. paštu su nurodytais kontaktais, kuriais galėjo kreiptis dėl papildomos informacijos.

„Studijų direkcija iki šiol bendrauja su besikreipiančiais studentais tiek el. paštu, tiek telefonu ir stengiasi atsakyti į rūpimus klausimus. Vis dėlto, aukštosios mokyklos neturi kitos teisinės galimybės, kaip tik nevykdyti rotacijos tol, kol nebus įstatymu įtvirtinta nauja rotacijos tvarka“, – sakė J.Žilinskienė.

Belieka laukti

Tuo metu švietimo ir mokslo viceministras Rolandas Zuoza teigė, kad studentų rotacijos problema kyla, nes Konstitucinis teismas 2014 m. lapkričio mėn. priėmė sprendimą, kuriuo buvo pripažinta, kad Mokslo ir studijų įstatyme įtvirtintas studentų rotacijos mechanizmas prieštarauja Konstitucijai. Po šio sprendimo universitetai nebeturi teisinio pagrindo vykdyti studentų rotacijos.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Rolandas Zuoza
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Rolandas Zuoza

„Prieštaraujančia Konstitucijai buvo pripažinta rotacijos nuostata, kad valstybės finansavimo studijoms netenka asmenys, kurių studijų rezultatų vidurkis yra daugiau kaip 20 procentų mažesnis negu bendras kurso vidurkis“, – komentavo R.Zuoza.

Prieštaraujančia Konstitucijai buvo pripažinta rotacijos nuostata, kad valstybės finansavimo studijoms netenka asmenys, kurių studijų rezultatų vidurkis yra daugiau kaip 20 procentų mažesnis negu bendras kurso vidurkis, – komentavo R.Zuoza.

Pasak jo, siekiant išspręsti susidariusį teisinį vakuumą, Seime buvo užregistruota Mokslo ir studijų įstatymo pataisa, kuria buvo siekiama nustatyti studentų rotacijos mechanizmą, atitinkantį Konstitucinio Teismo sprendimą. „Pasiūlyta, kad valstybės finansavimo studijoms rotacijos metu netektų asmenys, kurių studijų rezultatų vidurkis yra „7“ ar mažiau“, – aiškino R.Zuoza.

Šį įstatymo pakeitimą, anot švietimo ir mokslo viceministro, buvo siekiama priimti dar Seimo pavasario sesijoje.

„Vis dėlto Seimo narių sprendimu klausimas buvo atidėtas iki rudens sesijos, kadangi Seimo nariai sulaukė studentų pasipriešinimo pasiūlytam naujajam rotacijos mechanizmui“, – situaciją komentavo švietimo ir mokslo viceministras.

Kadangi klausimas Seime liko neišspręstas, ŠMM susidariusiai situacijai aptarti inicijavo susitikimą, į kurį sukvietė Lietuvos rektorių konferencijos, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos, Lietuvos studentų sąjungos, Vilniaus universiteto studentų atstovybės ir Seimo teisės departamento atstovus.

„Susitikimo metu konstatuota, kad kitų teisinių priemonių priimti sprendimą dėl studentų rotacijos mechanizmo keitimo nėra, reikia laukti, kol Seime įstatymiškai bus įtvirtinta nauja studentų rotacijos tvarka“, – sakė R.Zuoza.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos