Niekam nekyla abejonių, kad šiuolaikiniam žmogui svarbus kritinis mąstymas. Bet ar galime ugdyti mokinių kritinį mąstymą, jei patys nesame tikri, kad tokį turime?
Pažvelkime į medijas iš arčiau. Kaip apdoroti gaunamą informaciją, atskirti klaidinančią informaciją, o gal net manipuliacijas nuo tiesos?
Apie tai renginyje „Ar tikrai mano nuomonė yra mano? Medijų įtaka“ lapkričio 26 d. 11 val. 3.2 salėje kalbės ir kvies diskutuoti Pilietinių iniciatyvų centro direktorius Girvydas Duoblys.
Lapkričio 26 d. 12 val. 3.2 salėje prasidės renginys „Požeminiai garažai „Google“ karalystėje“.
Kodėl „Google“ taip svarbu? Žinios yra įgyjamos, naudojantis įvairiais įrankiais, o šie daro įtaką, interpretuodami gaunamą informaciją. Todėl labai svarbu tinkamai pasirinkti įrankius ir išmanyti jų veikimą. Daugumos mūsų naršyklėse – kad ir kokį įrankį naudotume – numatytasis pradžios puslapis būna paieškos sistema.
Lietuvoje tai yra „Google“ paieškos sistema. Ji paieškos rezultatus rikiuoja pagal iš anksto nustatytas taisykles. Tai reiškia, kad kritinis informacijos išteklių vertinimas patikimas paieškos sistemai, o ji nusprendžia, kuriuos rezultatus mums pateikti pirmajame rezultatų puslapyje ir kokia tvarka išrikiuoti.
Diskutuosime, kiek galime daryti įtaką tam, kokią informaciją gauname, naudodamiesi paieškos sistema, ir kokį naminį gyvūną savo savybėmis mums ji primena.