Pagal suaugusių britų žinias ir įgūdžius šalis užima 30 vietą iš 142 valstybių, nors JK ekonomika yra tarp geriausiųjų ir atsiduria 28-oje reitingų lentelės pozicijoje.
Atkreipiamas dėmesys, kad Lietuvos mokyklų vertinimas dviem pakopomis geresnis, nors pagal ekonominius rodiklius šalis kamuojasi apatiniame lentelės trečdalyje ir užima 94-ą vietą.
Vengrijos mokyklos Jungtinės Karalystės švietimo įstaigas pralenkia net aštuoniomis pozicijomis, nors vengrų ekonomika iš 142 tyrime dalyvavusių šalių užima tik 83 poziciją.
Pagal švietimo sistemos kokybę lentelės viršūnėje atsidūrė Naujoji Zelandija. Po jos seka Australija, Kanada, Norvegija ir JAV.
Anksčiau šį mėnesį iš Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ataskaitoje buvo pažymėta, kad Jungtinė Karalystė yra turtinga šalis, tačiau jos mokyklų abiturientai prasčiau moka matematiką ir turi blogesnius skaitymo įgūdžius nei jų seneliai.
EBPO ataskaita atskleidė, kad iš 24 šalių JK pagal raštingumą atsiduria 22-oje, o pagal matematiką – 21-oje vietoje.
Ataskaitoje teigiama, kad japonų abiturientai buvo labiau pažengę nei anglų universitetų absolventai. Tai esą rodo gilius Jungtinę Karalystę valdančios Leiboristų partijos vykdomos švietimo politikos trūkumus, atsiradusius per 13-a partijos valdžios metų.
Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje vykdoma švietimo reforma, numatanti, kad nuo 2015 metų paaugliai mokyklose, koledžuose ar profesinio lavinimo institucijoje turės mokytis metais ilgiau – ne iki 17-os, bet iki 18-os metų.