Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Atvirai apie studijas D. Britanijoje, Danijoje ir Olandijoje: studentai dalijasi savo patirtimi

Pastaruoju metu vis daugiau kalbama studijas užsienyje ir jų privalumus. Giriama aukštojo mokslo kokybė, didelis dėmesys praktinių įgūdžių tobulinimui, be galo įdomus ir smagus studentiškas gyvenimas bei plačios perspektyvos tiek studijų metu, tiek jas pabaigus.
Studijos / 123rf.com nuotr.
Studijos / 123rf.com nuotr.

Pasidomėkime, kaip sekasi tiems, kurie pasirinko studijas užsienyje.

Nuosavas verslas – iš karto po studijų

Nekilnojamojo turto specialistą Kęstutį, sėkmingai baigusį teisės ir vadybos studijas britų Middlesex universitete, studijos Didžiojoje Britanijoje sužavėjo dėl platesnių profesinių galimybių, naujų iššūkių ir tarptautinių pažinčių.

Vaikino teigimu, studijos buvo vertingos ir įdomios bei lengvai suderinamos su darbu: „Iš pradžių buvau nustebęs, jog universitete reikėjo praleisti tik apie 12 valandų per savaitę. Nemažai informacijos buvo duodama išstudijuoti namie. Tačiau pripratęs prie tokio mokymosi metodo supratau jo efektyvumą – dirbti koncentruotai yra geriau nei ilgas valandas sėdėti auditorijose. Be to, tokios studijos yra lengvai suderinamos su darbu.“

Kęstutis studijų metu dirbo ir universitete, ir už jo ribų: „Papildomas darbas dėstytojo asistentu leido labiau pagilinti į studijų žinias, o įvairūs studentiški darbai – susimokėti už pragyvenimą.“ Vos pabaigęs studijas jis iš karto įsidarbino nekilnojamojo turto agentūroje, kur įgavęs patirties ir žinių, netruko įsteigti savo nekilnojamojo turto nuomos verslą.

Kęstutis / asmeninio archyvo nuotr. nuotr.
Kęstutis / asmeninio archyvo nuotr. nuotr.

Šiandien Kęstutis labai džiaugiasi savo sprendimu: „Norint studijuoti užsienyje ir ten susikurti tolimesnę ateitį nereikia turėti daug santaupų, pažįstamų ar kažkokio išskirtinio talento. Užtenka tik didelio noro ir daug valios – visa kita susiklosto pastangų dėka.“

Norint studijuoti užsienyje ir ten susikurti tolimesnę ateitį nereikia turėti daug santaupų, pažįstamų ar kažkokio išskirtinio talento.

Nemokamos studijos ir aktyvus gyvenimas Danijoje

Marketingo studentė Asta iš Danijos VIA UC universiteto apie studijas užsienyje svajojo jau nuo septintos klasės: „Supratau, kad noriu keliauti, pažinti naujas kultūras ir būti apsupta įdomių, dar nepažįstamų kalbų.“

Vos atvykusi į Daniją, Asta įsiliejo į aktyvias universiteto veiklas ir greitai susikūrė aktyvų socialinį gyvenimą: „Studijos nėra sunkios, turiu laisvo laiko, todėl save taip pat realizuoju užsiimdama universiteto renginiais. Dėstytojai labai draugiški, atsako į visus klausimus ir visada stengiasi padėti.“

VIDEO: Kodėl verta rinktis studijas užsienyje?

Mergina už mokslus nemoka, nes Danijoje aukštasis mokslas yra nemokamas visiems ES piliečiams. Taip pat Asta gauna SU stipendiją, skirtą dirbantiems studentams: „Jau antrą dieną Kopenhagoje gavau darbą, o trečiąją jau dirbau. Suderinti viską pavyko ir paskaitų laikotarpiu, ir praktikos metu. Kadangi dirbti reikia 40-45 valandas per mėnesį, tai nėra daug, žinoma, projektų rašymo laikotarpiu yra šiek tiek sunkiau, bet juk viskas suderinama.“

Asta pasakojo, kad didžiausias studijų užsienyje privalumas yra triguba patirtis: 1) galimybė pažinti naują šalį, 2) susipažinti su plačia įvairove žmonių, požiūrių, idėjų, ir 3) subręsti gyvenant savarankiškai, išmokstant pasiilgti namų, įvertinant tai, kas iš tiesų vertinga.

Asta / asmeninio archyvo nuotr. nuotr.
Asta / asmeninio archyvo nuotr. nuotr.

Mergina ragina jaunuolius nebijoti pokyčių: „Esame jauni, dabar yra laikas pamatyti pasaulį, draugai ir šeima išliks, todėl ir mylime juos, o jei išliks ir antroji pusė, tai galėsite ir vestuves pradėti planuoti. Jeigu dvejojate dėl finansų, tai pat galiu pasakyti, kad pasistengus rasite darbą, kurį sugebėsite suderinti su studijomis ir po poros mėnesių gyvensite kaip karaliai.“

Įspūdingi studijų metai Olandijoje

Olandijos Saxion universitete menų ir technologijų studijas pasirinkęs Aleksandras susidomėjo studijomis užsienyje dėl tarptautinės aplinkos, kultūrinės įvairovės ir dėl pačios programos, kurios atitikmens nerado Lietuvos aukštosiose mokyklose.

VIDEO: 7. Ar įmanoma mokytis ir dirbti užsienyje?

„Mano studijų kryptį sudaro daugybė dalykų: video gamyba, programavimas, 3D produkcija, animacija, klientų ir naudotojų teorijos ir t.t. Šita studijų programa man labai patinka tuo, kad joje didesnis dėmesys yra skiriamas praktikai“, – pasakojo pašnekovas.

Aleksandro teigimu, olandai yra atviri žmonės, puikiai mokantys anglų kalbą. Universiteto dėstytojai taip pat yra visada pasiruošę padėti, jei kyla klausimų. Galiausiai, naktinis gyvenimas Olandijoje – be galo įdomus.

Aleksandras / asmeninio archyvo nuotr. nuotr.
Aleksandras / asmeninio archyvo nuotr. nuotr.

Šiuo metu vaikinas nuotoliniu būdu dirba skirtingose įmonėse, kurioms kuria video montažus: „Gavęs tarptautinį išsilavinimą turi galimybę rinktis darbą prestižinėje įmonėje. Tai, mano atveju, yra labai svarbu, nes mano profesinė sėkmė priklauso nuo susikurto kūrybinio portfolio.“

Aleksandras Lietuvos moksleiviams siūlo nebijoti: „Studijos užsienyje – tai tikrai įdomi ir šauni patirtis. Pasirinkite norimą šalį ir bandykite!“

Norite rinktis studijas užsienyje, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Kreipkitės į studijų užsienyje specialistus ir sužinokite savo galimybes.

Jeigu domitės studijomis užsienyje, kreipkitės į edukacinę bendrovę „Kalba.Lt“, kuri kasmet nemokamai konsultuoja Lietuvos moksleivius dėl studijų D. Britanijoje, Danijoje ir Olandijoje.

Bendrovė padeda susitvarkyti stojimo dokumentus, duoda patarimų dėl motyvacinio laiško rašymo, apsigyvenimo ir darbo paieškų užsienyje, padeda užpildyti finansavimo dokumentus ir rengia įvairius informacinius seminarus, svarstantiems apie aukštąjį mokslą užsienyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos