Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 11 14 /18:00

Bankrutuojanti LSAS liko skolinga ir už Lietuvos studento pažymėjimus mokėjusiems studentams

15min.lt spalio pradžioje jau skelbė, kad Lietuvos studentų atstovybių sąjungai (LSAS) Vilniaus apygardos teismas (VAT) iškėlė bankroto bylą. Organizacija liko skolinga ir už Lietuvos studento pažymėjimus (LSP) mokėjusiems studentams.
LSP
LSP / LSAS nuotr.

Bankroto administratore paskirta UAB „Admivira“, areštuotas visas LSAS turtas. Anot bendrovės direktorės Viktorijos Vilbrantienės, šiuo metu iš skolininkų laukiama kreditorinių reikalavimų pareiškimų.

„Kol kas nėra aišku, kiek žmonių gali kreiptis dėl kreditorių reikalavimų. Dabar renkame informaciją, kiek organizacija iš viso turi skolų. Jų yra daug. Gali būti ir milijonas, bet kol kas neaišku“, – 15min.lt teigė V.Vilbrantienė.

Studentai yra sumokėję po 30-40 Lt už LSP, tačiau jiems pažymėjimai nepagaminti.

Anot V.Vilbrantienės, jei skolų bus daug, studentams, sumokėjusiems įmokas, bus sudėtinga atgauti savo pinigus.

Artimiausiu metu LSAS numatytas Valstybinės mokesčių inspekcijos patikrinimas. 

Papildyta 18.00 val.: Švietimo ir mokslo ministerijai nutraukus sutartį su LSAS už nepagamintus arba nepratęstus LSP organizacija  liko skolinga maždaug 1000 studentų. Nuo tada LSP gamina tik Lietuvos studentų sąjunga (LSS).

„Dalis aukštųjų mokyklų savivaldų susitarė su LSS, jog iš savivaldos lėšų mokestis studentams bus kompensuotas ir studentai mokėti neturės. Kitų aukštųjų mokyklų studentams mokestį reikėjo mokėti dar kartą“, – 15min.lt sakė Vilius Morkūnas, buvęs LSAS vadovas.

Vilniaus universiteto Studentų atstovybei (VU SA) organizacija už LSP liko skolinga 150 tūkst. Lt. Tuo metu bendra LSAS skola gali siekti apie 300-400 tūkst. Lt.

Pasak V.Morkūno, LSAS bankroto bylos iškėlimą lėmė daug kompleksinių dalykų.

„Viena iš svarbiausių priežasčių buvusios LSAS vadovės be Tarybos žinios pasirašyta organizacijai nepalanki ir apgaulės būdu sudaryta taikos sutartis su VU SA. Organizacija vienareikšmiškai negalėjo įvykdyti savo įsipareigojimų, VU SA neįvykdžius  ir savųjų. Taip pat prie esamos situacijos prisidėjo daugiau nei penkerius metus trukęs ginčas su Valstybine mokesčių inspekcija dėl Pridėtinės vertės mokesčio grąžinimo už LSP pažymėjimų platinimą. Nors pati inspekcija pripažino, kad už LSP platinimą neturėjo būti skaičiuojamas PVM. Mokesčių inspekcija LSAS turėjo grąžinti apie 200 tūkst. litų, tačiau šis procesas tempiamas, byla vilkinama. Žinoma, vienas iš galutinių taškų buvo padėtas šiais metais Švietimo ir mokslo ministerijai nutraukus LSP platinimo sutartį su LSAS“, – 15min.lt komentavo V.Morkūnas.

Studentiškas naujienas sekite socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Čia verda studentiškas gyvenimas!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais