Anot D.Pavalkio, Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre nuo rugsėjo startuojanti nauja programuotojų specialybė sulaukė netgi didesnio susidomėjimo nei kai kurios prestižinės specialybės šalies universitetuose.
„Konkursai išėjo aukštesni, nei į mediciną aukštosiose mokyklose: atidarėme 25 vietas pradžiai pabandyti, pažiūrėti, koks bus poreikis, interesas. Į tas 25 vietas gavome beveik 300 pareiškimų, o jų teikimo laikas dar net nėra pasibaigęs. Tad ministerija ieškos galimybių įsteigti dar vieną klasę“, – žurnalistams antradienį sakė D.Pavalkis.
Anot jo, panaši situacija yra ir Kauno informacinių technologijų mokykloje, kur sulaukus susidomėjimo taip pat ketinama skirti lėšų antros programavimo specialybės grupės formavimui.
Tuo metu Kauno mechanikos mokykloje nuo rugsėjo pradedami rengti dar vienos paklausios, lėktuvų aptarnavimo technikų specialybės atstovai.
„Tą programą pabaigę žmonės uždirba mažiausiai 5 tūkst. litų“ – sakė D.Pavalkis.
Kaip BNS sakė Lietuvos oro uostų atstovas Marius Bružas, šiuo metu Kaune yra didelis šios specialybės atstovų poreikis.
D.Pavalkis taip pat patikino, kad baigę papildomus mokymus ir gavę visus reikiamus tarptautinius sertifikatus lėktuvų aptarnavimo technikai gali tikėtis ir 5-6 tūkst. eurų mėnesinio uždarbio.
Anot jo, šiomis specialybėmis profesinėse mokyklose dažnai domisi ir aukštąsias mokyklas baigę studentai.
Naujausiais ŠMM duomenimis, šiuo metu pateikta beveik 19 tūkst. prašymų stojimui į profesines mokyklas, apie 1 tūkst. jų pateikė aukštojo mokslo diplomus turintys asmenys.
Pernai metų pabaigoje profesinėse mokyklose mokėsi 1441 asmenų su aukštojo mokslo diplomais.