Darbdavių kokybės ženklo siekia dar viena KU inžinerinės krypties studijų programa

Dar viena Klaipėdos universiteto inžinerinės krypties studijų programa – Jūrų transporto inžinerija – pretenduoja į „Investor‘s Spotlight“ ženklą, šalyje laikomą studijų kokybės ženklu, liudijančiu didelį darbdavių interesą šios srities absolventams, pranešė Klaipėdos universitetas.
Klaipėdos uostas
Klaipėdos uostas / KU nuotr.

Tam, kad studijų programa gautų teisę į šią žymą, turi praeiti reiklią kokybės vertinimo procedūrą. Ji susideda iš 2 nuotolinių susitikimų, verslo atstovų rekomendacijų pateikimo, aukštosios mokyklos rekomendacijų įgyvendinimo plano parengimo ir pristatymo. Vertintojais pakviesti didžiųjų Klaipėdos regiono kompanijų, dirbančių krovos, jūros transporto, laivų statybos ir techninės priežiūros, metalo konstrukcijų gamybos srityse. Šiemet į procedūrą buvo įtraukti ir studentai. Jie kviesti dalyvauti susitikimuose bei užpildyti studijų programos vertinimo anketas. Vertinimo procedūrą koordinuoja „Klaipėda ID“.

Anot KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekanės dr. Rimos Mickevičienės, darbdavių atstovai susitikimuose išsakė savo lūkesčius, kokių žinių bei kompetencijų jie tikisi iš absolventų.

„Siūlymai, susiję su konkrečių įmonių veiklos specifika arba numatomu naujų technologijų diegimu, bus įtraukti į studijų procesą ir neabejotinai pastiprins jų turinį“, – sako dekanė.

Jos teigimu, darbdaviai pabrėžia ne tik profesinius, bet ir bendruosius absolventų gebėjimus – komunikaciją raštu ar žodžiu, geras lietuvių, anglų ir rusų kalbų žinias, įgūdžius dirbti komandoje ar multikultūrinėje aplinkoje, pasitikėjimą savimi, mokėjimą pristatyti savo idėjas, norą mokytis ir nuolat tobulėti bei kt.

Priima absolventus

Vertinimo procedūroje dalyvaujantis UAB „Western Baltic Engineering“ direktorius Marius Arkušauskas sako, jog jo vadovaujamoje bendrovėje dirba daugiau nei dvi dešimtys KU absolventų, sėkmė paprastai lydi žingeidžiausius ir norinčius tobulėti.

Mūsų bendrovė, kaip darbdavys, priima nemažai studentų iš KU.

„Mūsų bendrovė, kaip darbdavys, priima nemažai studentų iš KU. Pagrindinis mūsų lūkestis, kad būsimasis darbuotojas būtų susipažinęs su laivo konstrukcija, turėtų žinių apie medžiagas, naudojamas laivų statyboje, gebėtų apskaičiuoti konstrukcijas, žinotų specializuotas laivų projektavimo programas (nors pagrindines), turėtų bent bazinius įgūdžius dirbant su programomis „Aveva Marin“, „Schip Constructor“, „AutoShip“, – teigia Marius Arkušauskas. Jis pažymi, jog ateityje inžinerinių specialybių studentams atsiras dar daugiau galimybių, nes ir dabar Lietuvoje trūksta šios srities darbuotojų.

Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ ir darbdavių organizacijos „Baltic Investors‘ Forum“ iniciatyva Lietuvoje vykdoma jau šeštus metus. Jos tikslas – kad šalies universitetų ir aukštųjų mokyklų rengiami specialistai mokydamiesi įgytų labiausiai darbo rinkoje vertinamų įgūdžių ir žinių. Tai studijas baigusiems absolventams leidžia greičiau ir lengviau rasti savo vietą darbo rinkoje.

Iki šiol „Investor‘s Spotlight“ ženklas buvo suteiktas 5 KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete vykdomoms studijų programoms – Mechanikos inžinerija, Elektros inžinerija, Informatika, Informatikos inžinerija ir Chemijos inžinerija (aplinka ir energija). Jaunimui, besirenkančiam šias studijų programas, žyma lyg sufleris, jog baigus studijas nebus sunku surasti darbą. Be to, galimos papildomos naudos studijuojant, pvz., 2020-aisiais įstojusiesiems į „Investor‘s Spotlight“ ženklu pažymėtas studijų programas regiono universitetuose ir aukštosiose mokyklose valstybė skyrė 200 Eur mėnesines stipendijas. Tikimasi, kad ši skatinimo programa bus tęsiama ir šiemet.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai