„ŠMM, gavusi informaciją apie internete platinamą skelbimą tą pačią dieną – sausio 18 d. – parengė kreipimąsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama įvertinti, ar siūlomas diplomų platinimas galimai nepažeidžia viešojo intereso ir teisės aktų reikalavimų“, – 15min.lt teigė ŠMM Komunikacijos skyriaus vadovė Nomeda Barauskienė.
Anot ŠMM Komunikacijos skyriaus vadovės, išsilavinimą patvirtinančius dokumentus gali išduoti tik leidimą vykdyti studijas turinčios aukštosios mokyklos ir tik asmenims, kurie baigė atitinkamas studijas.
„Kitoks aukštojo mokslo diplomų įsigijimas negali būti toleruojamas“, – tvirtino N.Barauskienė, pridūrusi, kad su tokiu atveju, kai siūloma pirkti aukštojo mokslo diplomą, ŠMM susiduria pirmą kartą.
15min.lt jau rašė apie tinklalapį Parduodu.lt, kuris prekiauja užsienio valstybių universitetų diplomais. Šiuo metu jiems net taikoma nuolaida – vietoje 4 tūkst. Lt jie kainuoja 1,5 tūkst. Lt. „Atsiperka jau po pirmo semestro“, – rašo pardavėjai. Pastarieji viliodami patiklius vartotojus tikina, kad tokia veikla yra legali ir su jokiais įstatymais nesikerta.
Nusimeta atsakomybę
Norėdami išvengti nemalonumų išradingi prekeiviai visą atsakomybę permeta tariamai JAV veikiančiai įmonei.
„Atkreipkite dėmesį, kad mes diplomų negaminame ir jais neprekiaujame, mes tarpininkaujame įmonėms iš JAV, kurios legaliai juos gamina ir jais prekiauja, jums pristatydamos diplomus tiesiai į namus, tad pas mus galite užsisakyti įvairių diplomų ir jūsų užsakymas tuoj pat pasieks Amerikoje esančią spaustuvę“, – teigiama tinklalapyje, kuriame galima įsigyti diplomų.
Aprašyme taip pat priduriama, kad diplomai yra „identiški tikriems“ – su visais apsaugos ženklais, antspaudais, parašais, ir priedeliais, kurie „priklauso būti“.
Įsigyti siūloma Rusijos, Australijos, Kroatijos, JAV, Kolumbijos, Olandijos, Vietnamo, Karibų, Turkijos, Serbijos, Peru, Uzbekistano ir kitų skirtingų žemynų valstybių universitetų diplomų. Tiesa, lietuviško diplomo nusipirkti čia nesiūloma.