Dosnūs lietuviai padovanojo vienai marokietei galimybę mokytis ištisus metus

VŠĮ „Sėkmės mokykla“ atstovai kartu su 15–18 metų moksleiviais neliko abejingi toms, kurios gyvena už Europos ribų. Toms, kurioms be galo svarbu, kad kažkas ištiestų pagalbos ranką. Ją Maroko moksleivėms ištiesė būtent lietuviai. Jie surinko lėšų labdaros organizacijai „Education for All“, statančiai mokyklas Atlaso kalnuose (Marokas), kuriose mokosi tik mergaitės. Surinkta suma vienai marokietei mergaitei padovanojo galimybę mokytis ištisus metus.
Atlaso kalnų viršūnė
Atlaso kalnų viršūnė / Asmeninio archyvo nuotr.

Idėją padiktavo filmas

VŠĮ „Sėkmės mokykla“ projektų vadovas Šarūnas Dignaitis 15min.lt pasakojo, kad kilnaus tikslo imtis įkvėpė pamatytas kino filmas. „Mintis gimė pažiūrėjus prancūzišką filmą „Pakeliui į mokyklą“. Filme rodomi vaikai iš skirtingų pasaulio kampelių bei jų kelionės į mokyklą. Jame pasirodė ir mergaitės iš Atlaso kalnų, Maroko“, – kaip gimė idėja padėti toms mergaitėms, kurios yra toli nuo Lietuvos, kalbėjo Š.Dignaitis.

Šios mergaitės kasdien sukaria 4–5 val. kelio tam, kad pasiektų mokyklą. Organizacija „Education for All“ ir sprendžia šią problemą, statydama jau šeštą mokyklą-pensioną. Čia mergaitės gali gyventi ir mokytis, o namo į savo gimtuosius kalnų kaimelius grįžta savaitgaliais ir tuomet padeda ūkiuose triūsiantiems tėvams.

Savęs suvokimas be sienų

„Rinkome lėšas Maroko mergaitėms siekdami, jog „Sėkmės mokyklos“ moksleiviai, dalyvaujantys „Footprint“ programoje (programa skirta pažvelgti giliau – į save ir į kitus – ir įgyti ne tik naujų žinių bei patirčių, bet ir išmokti duoti ir dalintis. Programa susideda iš įvairaus pobūdžio potyrių, o svarbiausias jų – savaitės trukmės kelionė į Maroko kalnus) suvoktų patys gyvenantys išskirtinai geromis sąlygomis ir turintys galimybę palikti gėrio pėdsaką kitoje šalyje“, – tęsė pašnekovas. Rinkdami lėšas moksleiviai turėjo asmeninį iššūkį, bandė suvokti savo indėlį komandoje, visuomenėje ir net kitame žemyne.

Lėšos marokietėms buvo renkamos keliais būdais. Pirmiausia buvo surengtas labdaros vakaras ir jau minėto filmo „Pakeliui į mokyklą“ peržiūra.

Kur keliaus lėšos – ar bus panaudotos statyboms, ar mergaitėms išlaikyti – mums nėra svarbu, bet mūsų užsibrėžta simbolinė suma, t. y. 1000 Eur, yra tie pinigai, kurių reikia vienai mergaitei išlaikyti ištisus metus, – aiškino pašnekovas.

„Kartu su moksleiviais pardavinėjome bilietus į filmą. Visos surinktos lėšos už bilietus skiriamos labdaros organizacijai „Education for All“.

Moksleiviai taip pat iškėlė sau asmeninį iššūkį prašyti lėšų labdarai iš savo bendraklasių, draugų, giminių. Taip surinkome nemažą dalį pinigų“, – pasakojo Š.Dignaitis.

Surinkta suma viršijo lūkesčius – tai buvo daugiau kaip 1000 Eur. Pašnekovas džiaugėsi, kad tokios sumos, kurią pavyko surinkti lietuviams, pakaktų išlaikyti vieną mergaitę visus metus. „Kur keliaus lėšos – ar bus panaudotos statyboms, ar mergaitėms išlaikyti – mums nėra svarbu, bet mūsų užsibrėžta simbolinė suma, t. y. 1000 Eur, yra tie pinigai, kurių reikia vienai mergaitei išlaikyti ištisus metus“, – aiškino pašnekovas.

Statoma jau šeštoji mokykla

Organizacija „Education for All“ renka lėšas ir iš jų stato pensionus-mokyklas, kurias lanko Maroko mergaitės. Jos pamažu dygsta Atlaso kalnuose. Tokios už organizacijos pinigus pastatytos jau yra penkios, šiuo metu jau kyla ir šeštosios mūras.

Šiame pastate mokysis tik mergaitės, mat islamą išpažįstančiose šalyse tose pačiose mokyklose kaip berniukai mergaitėms mokytis neleidžiama. Dažnai įvyksta taip, kad baigusios penkias klases jos išvis nebeturi, kur mokytis – mokslo įstaigų skaičius nėra pakankamas arba tėvams pritrūksta rankų dirbti ūkyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis