Sugalvojo, kaip aplenkti milijonus žingsnių turėjusius varžovus
Bent 5 tūkst. žingsnių per dieną – pora stotelių anksčiau išlipus iš autobuso, kartu su moksleiviais išsiruošus į vaikščiojimo pertrauką, tvarkant įvairiausius reikalus. Toks minimalus sostinės S.Daukanto gimnazijos anglų kalbos mokytojos Nidos Budreikienės tikslas. Didesniuose planuose – išlaikyti kartu su bendruomene uždirbtą žingsnių skaičių, kad ir toliau liktų pirmoje vietoje iš labiausiai einančių mokyklų.
Šiuo metu pirmąją vietą „Bonduelle“ mokyklų iššūkyje užimanti S.Daukanto gimnazijos komanda savo sąskaitoje turi beveik 93 mln. žingsnių. Eiti už savo mokyklą užsidegė mokytoja, atsitiktinai pamačiusi informaciją apie ėjimo renginius socialiniuose tinkluose.
„Pati dėl sveikatos, geros savijautos stengiuosi daugiau judėti, susikurti kasdienių situacijų fiziniam aktyvumui, – sakė N.Budreikienė. – Paskaičiavau, kiek reikėtų nueiti, kad aplenktume pirmoje vietoje esančią mokyklą, paraginau savo mokinius, kolegas, pradėjau eiti per klases“.
Azartas aplenkti lyderius pamažu užvaldė visą gimnaziją. Pasigavę mintį eiti už mokyklą, visi iš pradžių netgi buvo įsitikinę, kad varžomasi be jokių prizų. Tik vėliau išsiaiškino, kad žingsniai gali atnešti piniginių ir kitokių dovanų.
Vaikščiojimo ambasadore tapusi mokytoja skatino vaikus dažniau mokyklą pasiekti pėstute, surengė ėjimo pertraukos akciją. Nors gimnazija jau yra dalyvavusi ėjimo už mokyklą varžybose, taip pat trejus metus išrinkta sportiškiausia Vilniuje, N.Budreikienė prisipažino tikėjusi stereotipu, kad miesto moksleiviai ne itin daug juda. Netrukus paaiškėjo, kad nemažai jų per dieną savomis kojomis įveikia bent 10 tūkst. žingsnių. Tiesa, tokio pasirengimo, atrodė, nepakaks: „Pirmaujanti mokykla žingsnių turėjo milijonais – pradžioje tas skaičius atrodė labai baisus. Mes juos pasivijome mažiau nei per savaitę“.
Tapus lyderiais, didysis įkarštis šiek tiek nuslūgo, bet ėjikai atidžiai stebi varžovus. Neužmigti ant laurų padeda mokytojos entuziazmas – ji dažnai keliauja per klases, ragina moksleivius į ėjimo akciją kviestis draugus, sugalvoja vis naujų vaikščiojimo strategijų.
„Kai reikėjo atnaujinti motyvaciją, paskaičiavau, kad prasidėjus iššūkiui per dieną nueinu pusvalandžiu daugiau“, – asmeniniu pasiekimu džiaugėsi N.Budreikienė.
Į mokyklą eina pėsti
Dalyvauti ėjimo Mokyklų iššūkyje paprasta: tereikia parsisiųsti nemokamą mobiliąją programėlę #walk15, registruotis ir rinkti žingsnius.
Šiuo metu antrąją vietą žingsniavimo akcijoje užima Žemynos progimnazija, savo sąskaitoje turinti daugiau nei 73 mln. žingsnių.
„Strategija labai paprasta – vaikščioti. Daugiausiai esu nuėjęs 17 tūkst. žingsnių“, – suskaičiavo aštuntokas Rokas, kurį eiti už savo ugdymo įstaigą paskatino draugai.
Iššūkyje dalyvaujanti grupė septintokų vienas per kitą tikino dabar visur su savimi besinešiojantys telefonus – žingsniamačiai sukasi nepailsdami. Nemažai vaikų gyvena tolokai nuo mokyklos, todėl į pamoka atvyksta viešuoju transportu arba atveža tėvai, bet tie, kuriems atstumas mažesnis, dabar stengiasi keliauti tik pėstute. Daugiau vaikščioti, palaikyti moksleivių užsidegimą užsibrėžė ir progimnazijos mokytojai.
Ne vienas už mokyklą einantis aštuntokas suskaičiavo, kad daugiausia per dieną iššūkio metu nuėjo 20 tūkst. žingsnių. „Paskatino dalyvauti lietuvių kalbos mokytoja, – sakė aštuntokas Paulius. – Į mokyklą dabar einu pėstute“.
Tuo metu jo bičiulis Augustinas pasakojo, kad daug vaikščioti pradėjo per pertraukas. Dalyvauti iššūkyje jis užsidegė pamatęs renginio reklamą. Kuo daugiau žingsniuoti, o į mokyklą atvykti autobusu stengiasi ir aštuntokas Aleksas – jis įsitikinęs, kad tai geriausiai pasiteisinanti strategija. Nemenka žingsnių sąskaita gali didžiuotis aštuntokė Emiliją – vieną dieną ji nukeliavo 22 tūkst. ir dar 4 žingsnius.
Strategija: dažniau važinėtis riedučiais
Trečią vietą žingsnių varžybose užsitikrinusi Martyno Mažvydo progimnazija greitai pasieks 49 mln. žingsnių skaičių.
„Jei turiu pasirinkimą, eiti ar važiuoti, pasirenku ėjimą, – sakė viena progimnazijos moksleivė. – Anksčiau į mokyklą dažniau važiuodavau automobiliu, bet nuo to laiko, kai pradėjau dalyvauti iššūkyje, vaikštau pėstute“.
Daugiausia, naudodamasi #walk15 programėle, ji yra nuėjusi 10 tūkst. žingsnių.
„Varžybose paskatino dalyvauti mokyklos mokytojos“, – entuziazmo neslėpė septintokė M.Mažvydo progimnazijos moksleivė Emilija Ražanauskaitė.
Tuo metu septintokė Orinta Valavičiūtė stengiasi kasdien priskaičiuoti bent 10 tūkst. žingsnių, o jeigu tenka bėgioti per šventes, programėlė prisuka ir 20 tūkst. Prisijungti prie kitų ėjikų paskatino mokytojai, paskui tikslus sau kėlė pati, nors prisipažino, kad žingsnius paversti skaičiais ne taip jau lengva. „Su strategija man visiškai nesiseka, taigi dažniausiai griebiu draugę arba draugą už rankos ir einam ratais kvadratais kokiu nors tikslu. Orai atšilo, taigi vėl važinėju riedučiais – ir linksma, ir žingsnių daug“, – vienu iš atradimų pasidalijo M.Mažvydo progimnazijos moksleivė.
Aktyviausiems ėjikams – prizai
Ėjimas už mokyklas įtraukė ir vaikus, ir netgi tuos jose dirbančius suaugusius, kuriems įtemptose dienotvarkėse sunku rasti laisvą pusvalandį pasivaikščiojimui. S.Daukanto gimnazijos mokytoja N. Budreikienė pastebėjo, kad tokia veikla dar glaudžiau subūrė mokyklos bendruomenę.
Moksleiviai atrado džiaugsmą daugiau judėti, ieškoti kūrybiškų išeičių ir stengtis laimėti kaip labiausiai žingsniuojančių mokyklų atstovai. Pastangos bus įvertintos – daugiausiai žingsnių surinkusią mokyklą #walk15 apdovanos 500 Eur piniginiu prizu. Aktyviausi ėjikai skanaus „Bonduelle“ sveikų užkandžių.