Ant bangos šiuo metu yra infotronika, apimanti informatikos inžineriją, elektroniką ir mechatroniką.
Infotronikos specialistai darbą gaus
„Lyginant su situacija prieš keletą metų, jaunimo susidomėjimas technologinių mokslų studijomis yra išties pakilęs. Ant bangos šiuo metu yra infotronika, apimanti informatikos inžineriją, elektroniką ir mechatroniką. Ją įgiję jauni profesionalai geba kurti ir valdyti robotikos, mobiliąsias ir belaidžio ryšio, atsinaujinančių energijos šaltinių valdymo sistemas. Infotronikos specialistų laukia mažiausiai penkios Lietuvos įmonės, nekalbant apie dar didesnę paklausą užsienyje. Tuo pasigirti gali išties reta specialybė Lietuvoje“, – teigė Kauno kolegijos Mokslo taikomosios veiklos skyriaus vedėjas Danielius Adomaitis.
Jis pažymėjo, kad tuoj po studijų darbą randa visi infotronikos specialybės absolventai. Darbo rinkoje labai paklausūs ir biomedicinos profesionalai. Be to, baigę visas technologinės pakraipos studijas, jaunuoliai gali tikėtis didesnio nei vidutinis šalyje atlyginimo. „Pavyzdžiui, vos išėję iš kolegijos, jaunieji infotronikos, o taip pat automatikos specialistai gali tikėtis apie 860 eurų siekiančios algos, tuo tarpu turintys ne vienerių metų patirtį uždirba ir dvigubai daugiau. O žinant, kad su pažangiomis technologijomis mokančių dirbti specialistų poreikis augs, atlyginimų lubos tik didės“, – sakė D. Adomaitis.
Atlyginimas prasideda nuo 1000 eurų
Pasak kompanijos „Baltec CNC Technologies“ valdybos pirmininko Gintaro Rimšos, su aukštosiomis technologijomis gebančių dirbti specialistų poreikis ženklus visame pasaulyje. „Įdomu tai, kad atlyginimai jiems vienodėja – nesvarbu, ar kinas, ar baltarusis, ant anglas, ar lietuvis – inžinieriai ir technologijų specialistai gauna panašias algas dirbdami savose valstybėse.
Pigios darbo jėgos kozirio pažangiausias technologijas naudojančioje pramonėje nebeliko. Jau ir Lietuvoje pradedančio inžinerinės pakraipos specialisto atlyginimas prasideda nuo 1000 eurų, o įgavus patirties, jis trigubėja“, – aiškino G. Rimša.
Jaunimą domina studijų galimybės
Parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančioje parodoje „Balttechnika 2015“ technologines studijas pristatantys stendai yra vieni populiariausių. „Jaunimas eina masiškai, vos spėjame atsakinėti į klausimus. Vienas dažnesnių jų – kokių įgūdžių reikia, norint stoti į technologines specialybės.
Čia reikėtų pabrėžti, kad, pavyzdžiui, infotronikoje, ypač svarbi yra fizika. Kartu tai – silpnoji moksleivių žinių vieta. Susiduriame su bėda, kad fizikos žinių jauniems žmonėms labai trūksta, tad įstojusiems kolegijoje praktiškai reikia iš naujo pereiti visą mokyklos kursą“, – atkreipė dėmesį Kauno kolegijos atstovas D. Adomaitis.
Lankytojus vilioja sumo kovotojų robotais
Ekspozicijoje taip pat puikuojasi robotai sumo kovotojai, specialius važiavimo manevrus atliekantys robotai ir kt.
Kauno kolegijos stende parodos lankytojus vilioja ir ekspozicijoje demonstruojamos technologijos. Čia galima išbandyti automobilių stovėjimo aikštelės stendą, leidžiantį automatinio valdymo studijų programos mokymo procese analizuoti šio proceso valdymo principus, atlikti su programuojamomis valdymo sistemomis susijusius tyrimus, reguliuoti išmaniąją trišalę sankryžą, nuotoliniu būdu valdyti roboto transportavimo platformą ir net pasivaržyti įspūdingai apšviestame robotų kovos ringe. Ekspozicijoje taip pat puikuojasi robotai sumo kovotojai, specialius važiavimo manevrus atliekantys robotai ir kt.
Savo mokymo programas ir metodikas, skirtas inžinerinės pramonės specialistams, parodoje pristato ir daugiau mokslo įstaigų. Technologiniais stebuklais lankytojus stebina Vilniaus Gedimino technikos universiteto stendas, kuriame yra tokie eksponatai, kaip išmanioji pirštinė gestų atpažinimui, interaktyvus pramoginis šviečiantis modulis, voras-robotas, biomechaninė ranka ir kt.
Gegužės 20-22 d. parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančioje tarptautinėje parodoje „Balttechnika 2015“ naujausius inžinerinės pramonės pasiekimus pristato ir patirtimi dalijasi įmonės bei mokslo įstaigos iš Lietuvos, Kinijos, Vokietijos, Austrijos, Lenkijos, Šveicarijos, Latvijos, Suomijos. Iš viso parodoje dalyvauja per 90 įmonių, jų ekspozicijos išsidėstė 6757 kv. m. plote. Įėjimas į parodą nemokamas.