Šalyje lyderiaujančios institucijos akademinius metus pradėjo su maždaug 11500 neužpildytų vietų.
15min.lt jau rašė, kad šį rudenį mokestis už mokslus britų ir ES studentams Didžiojoje Britanijoje šoktelėjo iki 9000 svarų per metus, o tai atgraso jaunuolius nuo studijų – jie baiminasi įklimpti į dideles skolas.
Profesoriaus Siro Howardo Newby, Liverpulio universiteto prorektoriaus nuomone, neužpildytos vietos buvo pokyčių (šalies aukštojo mokslo srityje – 15min.lt) „neplanuota pasekmė“ ir perspėjo, kad tokia situacija gali pasikartoti 2013-aisiais.
„The Telegraph“ rugsėjo mėnesį rašė, kad 110 universitetų ar aukštųjų mokyklų apie likusias laisvas vietas vis dar skelbė likus vos kelioms dienoms iki prasidedančių studijų.
„Viena iš stulbinamų nenumatytų pasekmių yra ta, kad šįmet yra maždaug 11500 neužpildytų vietų elitinių šalies universitetų grupei priklausančiuose universitetuose“, – sakė S.H.Newby.
„Tai tikrai nebuvo vienas iš reformos ketinimų“, – pridėjo jis.
Elitinių šalies universitetų grupei priklauso 24 aukštosios mokyklos, tarp jų – Oksfordas, Kembridžas, Londono universitetinis koledžas ir Londono ekonomikos mokykla. Nėra žinoma, kurios tiksliai institucijos turėjo neužpildytų vietų.