G.Nausėda ragina švietimo ministrą A.Monkevičių demonstruoti rezultatus

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad švietimo ministras Algirdas Monkevičius turėtų kuo greičiau pradėti rodyti rezultatus švietimo srityje.
Algirdas Monkevičius ir Gitanas Nausėda
Algirdas Monkevičius ir Gitanas Nausėda / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„A.Monkevičius, norėdamas įrodyti, kad geba valdyti situaciją, turėtų kaip galima greičiau demonstruoti tam tikrus rezultatus, priešingu atveju, sudėtinga tikėtis, kad švietimo sistemoje spręsim problemas, jei ministras gali tik jas konstatuoti, bet negeba pasiūlyti sprendimo“, – žurnalistams Kazlų rūdoje sakė G.Nausėda.

Pasak prezidento, ministro darbas, sprendžiant problemas Nacionalinėje švietimo agentūroje (NŠA), jo netenkina.

„Negalėčiau pasakyti, kad vertinu labai gerai. (...) Su ponu Monkevičiumi buvome susitikę, kuomet buvo pateiktos audito išvados dėl situacijos šitame sektoriuje. Situacija yra prasta. Ponas Monkevičius pripažino, kad ji yra prasta. Ėmėsi žygių šitas institucijas mechaniškai sujungti, bet šiuo metu, kaip mes matome – ir dėl viešųjų pirkimų, ir dėl vadovo nebuvimo – situacija netenkina“, – kalbėjo G.Nausėda.

Vasario pradžioje LRT paskelbė, kad vienam darbuotojui prakalbus apie galbūt neskaidrius viešuosius pirkimus įstaigoje, švietimo ministras A.Monkevičius pranešė inicijavęs auditą Nacionalinėje švietimo agentūroje.

NŠA Projektų valdymo ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Rimas Stankevičius LRT teigė per pastaruosius kelis mėnesius pastebėjęs, kad agentūroje pirkimai gali būti vykdomi neskaidriai. Anot jo, kaip ir prieš Švietimo ministerijos pavaldžių įstaigų auditą pavasarį, taip ir dabar – per viešuosius pirkimus paslaugos perkamos iš savų.

Ministerija, reaguodama į pranešimus, ėmėsi įstaigą tikrinti, tačiau pažeidimų pranešė neradusi, tik nustačiusi, kad kai kuriais atvejais buvo nesilaikoma įstatymų, o institucijai skirtos lėšos buvo naudotos neefektyviai.

Nacionalinė švietimo agentūra įsteigta praėjusių metų rugsėjo mėnesį, sujungus šešias ministerijai pavaldžias įstaigas: Ugdymo plėtotės, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos, Švietimo aprūpinimo, Nacionalinį egzaminų, Švietimo informacinių technologijų centrus ir Nacionalinę mokyklų vertinimo agentūrą.

Pavaldžių įstaigų pertvarkos imtasi po kelių auditų. Jie atskleidė, kad dalį Švietimo ministerijai pavaldžių įstaigų pirkimų laimėdavo jų pačių darbuotojai, kai kurie įsigijimai vykdomi neefektyviai, o kai kur tvyrojo didelis nepotizmo lygis, kai tarnybinė padėtis naudojama giminėms ar draugams proteguoti.

Ministerija nuo praėjusių metų rudens neranda vadovo naujai įkurtai įstaigai. Pirmasis konkursas paskelbtas pernai vasarą, antrasis – rugsėjį, trečiasis – gruodį. Du kartus nesulaukta nė viena norinčiojo vadovauti agentūrai. Dabar kandidatų laukiama iki kovo vidurio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai