„Gamtukai“ šį rudenį aplankys dar daugiau mokyklų

Pavasarį inicijuotas unikalus edukacinis gamtos pažinimo projektas „Gamtukai“ vėl lanko Lietuvos mokyklas ir šį rudenį į interaktyvias gamtos pažinimo pamokas pakvies Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės ir kitų rajonų pradinukus. Planuojama, kad rugsėjo – gruodžio mėn. iš viso įvyks daugiau kaip 50 pamokų, kuriose turėtų sudalyvauti per 17 tūkst. vaikų.
Gamtos pažinimo projektas „Gamtukai“
Gamtos pažinimo projektas „Gamtukai“ / Org.

Didelio susidomėjimo sulaukusios neformalios edukacinės pamokos apie aplinką, panaudojant mobilią gamtos pažinimo studiją „Gamtukai“, yra parengtos Aplinkos ministerijos iniciatyva ir finansuojamos ES paramos lėšomis.

Pirmąją rugsėjo savaitę jau įvyko keturios „Gamtukų“ pamokos, kuriose dalyvavo per 1300 Kauno, Šalčininkų ir Vilniaus rajono moksleivių. 2018 m. pavasario sezone „Gamtukų“ pamokose dalyvavo 17616 moksleivių.

2018 m. rugsėjo mėn. numatomų aplankyti mokyklų sąrašas:

  1. Vilnaus Žemynos progimanzija
  2. Kauno "Ryto" pradinė mokykla
  3. Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija
  4. Šalčininkų Santarvės gimnazija
  5. Kauno mokykla-darželis "Šviesa"
  6. Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazija
  7. Jonavos Justino Vareikio progimnazija
  8. Nemenčinės Gedimino gimnazija
  9. Konstanto Parčevskio gimnazija
  10. Trakų rajono Lentvario pradinė mokykla
  11. Vievio pradinė mokykla
  12. Elektrėnų pradinė mokykla
  13. Alytaus Šaltinių pagrindinė mokykla
  14. Molėtų pradinė mokykla
  15. Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija
  16. Alytaus Senamiesčio pradinė mokykla
  17. Dzūkijos pagrindine mokykla
  18. Vilniaus "Šviesos" pradinė mokykla
  19. Joniškio „Saulės" pagrindinė mokykla
  20. Trakų pradinė mokykla
  21. Varėnos Ryto progimnazija
  22. Širvintų pradinė mokykla

Mobili gamtos pažinimo studija „Gamtukai“ atvyksta tiesiai į mokyklas. 1-4 klasių moksleiviams skirtos pamokos – tai 1,5 val. trukmės gamtos pažinimo renginiai su specialiai sukurtomis moderniomis mokymo priemonėmis.

Kiekvieną pamoką sudaro 3D filmas apie gamtą ir jos tausojimą, gyvi moksliniai eksperimentai.

Kiekvieną pamoką sudaro 3D filmas apie gamtą ir jos tausojimą, gyvi moksliniai eksperimentai, vaikai gauna originalias specialiai projektui parengtas knygeles apie negyvąją ir gyvąją gamtą.

Visos projekto priemonės yra parengtos bendradarbiaujant su neformaliojo ugdymo specialistais ir gamtininkais. Dviejų dalių 3D filmo apie gamtą scenarijų kūrė Lietuvos geografų draugijos prezidentė Genovaitė Kynė; mokomąsias knygeles sudarė Lietuvos edukologijos universiteto mokslų daktarė, docentė Dr. Rita Makarskaitė-Petkevičienė, o iliustravo vaikų dailininkas, rašytojas Paulius Juodišius.

Projekto konsultantu buvo pakviestas tapti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas Almantas Kulbis, o to paties Centro metodininkas Gediminas Petkus sukūrė pagalbines pamokų priemones.

Pamokas mokyklose veda neformalaus ugdymo specialistas, aktorius Leonas Milius – projekto „Renkuosi mokyti!” mokytojas. Gyvus mokslinius eksperimentus demonstruoja N2 mokslininkų komanda.

„Gamtukų“ gamtos pažinimo pamokose, kurios tęsis iki 2019 m. birželio 1 d., dalyvaus per 50 tūkst. Lietuvos I-IV klasių moksleivių.

Negalinčius dalyvauti pamokose kviečiame apsilankyti interneto svetainėje www.gamtukai.lt ir atlikti gamtos pažinimo testus, susipažinti su nykstančiais Lietuvos gyvūnais, pasižiūrėti sukurtą filmą, čia skelbiamos nuotraukos iš vykusių pamokų, jų metu vykdytų mokslinių eksperimentų įrašai.

Projektas vykdomas Aplinkos ministerijos iniciatyva ir finansuojamas ES paramos lėšomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai