GABU mokymų teikėjų vadovė Gabrielė Mikolaitienė sako, kad dalyvauti finansuojamuose mokymuose ir išsilavinimą gali gauti visi suaugę, nepriklausomai nuo jų socialinės ar finansinės padėties.
Finansavimu pasinaudojo daugiau nei 400 asmenų
Jau kone tris metus vystomo verslo idėja Gabrielei Mikolaitienei kilo iš asmeninės, jos lūkesčių nepatenkinusios, švietimo patirties: „Įkūriau GABU norėdama praplėsti švietimo suvokimą ir suteikti galimybes mokytis visiems. Džiaugiuosi, kad šiais laikais valstybė prisideda prie visuomenės skatinimo tobulėti, suteikdama finansavimą pasirinktiems mokymams“.
Per pusę metų mokymų teikėjų komanda sėkmingai įgyvendino penkias skirtingas mokymų programas, kurias baigė net 400 asmenų. „Iki šiol didžiausio susidomėjimo sulaukia pirmieji mūsų mokymai – e. komercijos specialisto kompetencijų ugdymo ir mokymo programa, kurią baigė 100 asmenų.
Subūrę kompetentingų lektorių komandą, sulaukę puikių mokymų dalyvių atsiliepimų, matydami kone kasdien besiplečiančią e. komercijos rinką ir tuo pačiu didėjantį šios programos poreikį, dabar pristatome patobulintą ir išplėstą programą, kurią baigęs asmuo įgys kvalifikaciją ir gaus profesinio išsilavinimo diplomą“, – pažymėjo G.Mikolaitienė.
E.komercija: įsidarbinimo galimybių daugėja
E. komercijos ekspertė Justė Akelaitytė pridūrė, kad jau kelerius metus pastebimas stabilus e. komercijos augimas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje: „Didžiausią įtaką šiam proveržiui padarė COVID-19 pandemija. Ji ženkliai pagreitino e. komercijos augimą ir paskatino daugelį verslų ir vartotojų persikelti į internetą. Verslas pradėjo daugiau investuoti į internetines platformas, o vartotojai įvertino tokio tipo apsipirkimo naudą“.
Pasak jos, valstybės duomenų agentūros statistika rodo, kad pirmus septynis šių metų mėnesius lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai mažmeninės prekybos apyvarta Lietuvoje didėjo 3,5 procento. Tuo metu užsakomasis pardavimas paštu arba internetu šoktelėjo net 9,7 procento. „Galima konstatuoti, kad klientams apsipirkti internetu Lietuvoje tampa vis patogiau, nes tai jie daro dažniau“, – teigė J.Akelaitytė, pridurdama, kad augant e. komercijai didėja specialistų, išmanančių šią rinką, poreikis.
„Dėl technologinės pažangos, vartotojų įpročių pokyčių ir globalizacijos šioje rinkoje gali nuolat mokytis naujų įgūdžių: nuo klientų aptarnavimo ir pardavimo iki reklamos soc. tinkluose ar SEO optimizavimu. Kažkada e. komercijos sektorius buvo vadinamas ateities verslo modeliu, bet dabar tai tapo mūsų dabartimi. Jei norite dirbti rinkoje, kuri siūlo ne tik puikias finansines galimybes, bet ir nuolatinį profesinį tobulėjimą, dabar yra puikus metas pradėti“, – tvirtino e.komercijos ekspertė.
Finansavimą gali gauti visi, atitinkantys reikalavimus
Norintiems pradėti savo e. komercijos kelią, GABU siūlo išskirtinę galimybę – atveria duris keisti arba tobulinti savo profesinį kelią, siūlydami tęstinio profesinio mokymo galimybę – skirtą asmens turimai kvalifikacijai tobulinti ar kitai kvalifikacijai įgyti. Šiuo metu galima pasinaudoti galimybe gauti valstybės finansavimą E.pardavėjo-konsultanto modulinei profesinei mokymo programai.
„Visi gali gauti valstybės finansavimą šiems mokymams, nepriklausomai nuo to, ar jie yra užimti asmenys. Svarbiausia turėti aukštesnį nei vidurinį išsilavinimą“, – kalbėjo įmonės vadovė G.Mikolaitienė, pridurdama, kad nedirbantiems asmenims papildomai yra skiriama stipendija. Be to, kompensuojamos kelionės ir apgyvendinimo išlaidos.
Jos teigimu, pagrindinis tikslas, kuriuo remėsi mokymų teikėjų komanda, kurdama šią finansuojamą mokymo programą, yra atskleisti e.komercijos specialisto profesiją ir jos specifiką.
Mokymuose dalyvauja kompetentingi lektoriai, kurie mokys visų pagrindinių internetinės prekybos subtilybių – sužinosite, kaip sukurti ir valdyti e. verslą, sandėliuoti prekes, reklamuoti, komunikuoti, atpažinti vartotojų poreikius ir spręsti kasdieninius e. verslo iššūkius. Be itin naudingų teorinių žinių, finansuojamuose mokymuose bus gausu praktinių užduočių bei 1 mėn. realios praktikos įmonėje.
„Praktikos vietą asmuo galės pasirinkti pats, o jei prireiks pagalbos, mes pateiksime savo partnerių sąrašą, kurie mielai priims naują asmenį į savo komandą“, – sakė G.Mikolaitienė.
Baigęs šiuos mokymus asmuo įgyja e. pardavėjo-konsultanto kvalifikaciją ir gauna oficialų profesinį išsilavinimą, kuris atveria naujas karjeros galimybes.
Mokymų startas – jau sausio 6 d. Daugiau informacijos pateikiama mokymų teikėjų svetainėje www.gabu.lt.
GABU mokymų teikėjų tikslas – edukuoti visuomenę svarbiomis temomis ir suteikti galimybę dalyvauti valstybės finansuojamuose mokymuose. Per 2 metus parengtos penkios kokybiškos mokymų programos, kuriose įgūdžius ugdėsi ir tobulino daugiau nei 400 žmonių. Jiems suteiktas 190 000 eurų finansavimas.
GABU mokytojų teikėjai bendradarbiauja su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Užimtumo tarnyba ir kitomis šalies įstaigomis, siekdami gerinti švietimo lygį Lietuvoje.