Gitanas Nausėda: „Vadybininko specialybė yra nepelnytai nuvertinama“

„Ateityje Lietuvos eksporto ir verslo struktūra taps dar sudėtingesnė, naujų iššūkių kels ketvirtoji pramonės revoliucija, todėl tik dar labiau bus reikalingi išsilavinę žmonės, pasirengę šiam procesui”, – pranešime spaudai cituojamas ekonomistas, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda. Pavadinimą keičiantis Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas (EVAF) sieks pakeisti ne tik darbdavių, bet ir visuomenės požiūrį į vadybos mokslą, kuris nepelnytai nuvertinamas, lyginant su Vakarų šalimis.
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Gerų vadybininkų niekada nebus per daug. Ypač ekonominio augimo sąlygomis, kurį Lietuva išgyvena šiuo metu”, – griaudamas mitą apie vadybininkų svarbą sako G.Nausėda.

Anot ekonomisto, vadybininko specialybė yra nepelnytai nuvertinama. Lietuvos darbo rinka visais nepriklausomybės metais itin aktyviai kito, tačiau ne visi pokyčiai nulėmė “teisingą” visų karjeros krypčių suvokimą ir vertinimą.

„Meškos paslaugą padarė laikotarpis, kai visi save pasididžiuodami vadino vadybininkais – tai nuvertino profesionalių, aukštąjį išsilavinimą turinčių specialistų vertę. Šiandien, žinoma, kartais krypstama į kitą kraštutinumą, kai vadyba sutapatinama tik su vadovavimu, kas taip pat pernelyg drąsu”, – sako EVAF dekanė prof. Aida Mačerinskienė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Aukštųjų mokyklų mugė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Aukštųjų mokyklų mugė

Anot dekanės, šalyje trūksta gerų vadybininkų, kurie galėtų suprasti, ko nori reiklus klientas, kad atsižvelgiant į jo poreikius sugebėtų suorganizuoti paslaugas, nešančias naudą ir pelną. „Lietuvoje dažnai daug dėmesio skiriama infrastruktūrai, pastatams ar objektams kurti, tačiau kai ateina laikas pastatytus objektus administruoti ir valdyti taip, kad šie "generuotų" pelną, užduotis tampa neįmanoma. Todėl be abejonės vadybininkui pagaliau turi būti skiriama garbinga vieta versle. Tokį poreikį girdime ir iš darbdavių – mūsų socialinių partnerių”, – sako A. Mačerinskienė.

Itin platus vadybos žinių pritaikymas darbo rinkoje rodo, kad vadybininkų realiai turėtų būti daug daugiau nei ekonomistų.

Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto pavadinimas pakeistas į Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetą dėl kelių priežasčių, viena jų – studentams taps aiškiau, kokios studijos vykdomos fakultete.

„Mes jau seniai vystome abi studijų ir mokslo kryptis, tačiau pavadinime naudojome tik vieną žodį ekonomika. Kas iš tiesų buvo netikslu, o kartais ir klaidino potencialų studentą. Mums labai svarbu, kad studentas ketinantis studijuoti fakultete, suprastų turintis mažiausiai dvi galimybes – tapti geru ekonomistu ar tapti geru verslo kūrėju ir valdytoju. Fakulteto atsinaujinimas, manau, kad ir vadybos mokslui padės stiprinti poziciją Lietuvoje”, – sako EVAF dekanė.

Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas – didžiausias Vilniaus universiteto padalinys. Čia šiuo metu studijuoja beveik 3000 studentų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų