Į Lietuvos aukštąsias stoja vis daugiau iš užsienio grįžusių jaunuolių

Į Lietuvos aukštąsias vis daugiau stoja anksčiau vidurines mokyklas baigusių ir Vakarų šalių universitetais nusivylusių jaunų žmonių, teigia Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO) prezidentas Pranas Žiliukas.
Studentai
Studentai. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Anot jo, šiemet priėmime į aukštąsias pretendavo apie 500 mažiau šių metų laidos abiturientų nei pernai 2010-aisiais baigusių mokyklas, tačiau P.Žiliukas teigia šio skaičiaus nedramatizuojantis.

„Šiemet abiturientų puse tūkstančio mažiau šiųmečių dalyvavo lyginant su 2010 metais. Daugeliui šalių būdingas tų metų laidos abiturientų mažėjimas, bet čia aš ramiai sakyčiau, kad jis iš tikrųjų nėra tikras, nes pusė tūkstančio – baisiai mažas skaičius, ir tikrai į Vakarus išvažiuoja didesnis skaičius nei pusė tūkstančio. Tikro mažėjimo (...) nėra“, – tikino jis.

P.Žiliukas atkreipė dėmesį, kad šiemet ypač padaugėjo stojančiųjų į universitetus, akademijas ir kolegijas, kurie baigė mokyklas anksčiau.

„Kiek metų dirbu su šia sistema – keliolika – pirmas rekordas, kad tiek vyresnių metų žmonių ateitų – atėjo apie 11 tūkstančių“, – sakė jis.

Pasak LAMABPO vadovo, tokią tendenciją lemia tai, kad užsienyje studijuoti pabandę ir nusivylę jaunuoliai grįžta stoti Lietuvoje.

„Šiemet labai padaugėjo tų, kurie grįžo iš Vakarų pabandę vienerius metus studijuoti. Man visai patinka, kad vieni nuo dešimtos klasės ar anksčiau ruošiasi važiuoti į Vakarus, o tie pabandę jau grįžta. Toks judėjimas labai simpatiškas, tegu jis ir būna“, – sakė jis.

Tai esą gali lemti materialinės priežastys, taip pat tai, kad jaunuoliai patenka į prastas užsienio aukštąsias, mat „gerosios“ drastiškai mažina priimamų skaičių.

„Mūsų vaikus (reikia – BNS) prusinti, mokyti, kad jie neitų bet kur“, – teigė P.Žiliukas.

Jo duomenimis, šiemet nuo birželio iki liepos pabaigos stojimui registravosi beveik 44,5 tūkst. žmonių, arba keliais tūkstančiais mažiau nei pernai. Tuo metu atkritus „žaidėjams“, tenkinusių visus reikalavimus liko 38 tūkst., arba  3 tūkst. daugiau nei 2010-aisiais.

Mokslo metų pradžioje bendrojo lavinimo mokyklose mokėsi 40,5 tūkst. abiturientų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai