Inžinieriaus kasdienybė: darbe konstruoja blynų spausdintuvus ir skulptūrą festivaliui „Burning Man“

Ričardui Leščinskui niekada nenuobodu eiti į darbą. Kiekvieną mėnesį jam ne tik tenka sukonstruoti vis kitokį prietaisą – tenka ir sugalvoti, kaip į elektroninių impulsų kalbą išversti „kad tas darytų tą ir aną“. Šiuolaikiniai mikrovaldikliai ir technologijos leidžia kurti dar nematytus prietaisus, kurie palengvintų mūsų kasdienybę. Pavyzdžiui, atidarytų šiltnamio stoglangius pasiekus tam tikrą temperatūrą, kad neperkaistų jūsų pomidorai.
VGTU „LinkMenų fabriko“ Prototipavimo laboratorijos vedėjas Ričardas Leščinskas
VGTU „LinkMenų fabriko“ Prototipavimo laboratorijos vedėjas Ričardas Leščinskas / 15min stopkadras

Viskas prasidėjo nuo garso kolonėlių mokyklos rūbinėje. Tuomet sekė elektronikos inžinerijos studijos Vilniaus Gedimino technikos universitete, kaip studijų įskaitinis darbas – paties Ričardo sumeistrautas stiprintuvas elektrinei gitarai, kurio pagrindas buvo pagamintas iš seno stalo stalčiaus.

Elektronikos inžinerijos bandymai atvedė R.Lečščinską iki „LinkMenų fabriko“ kuriame jis su kolegomis kuria unikalius prietaisus – prototipus. Šie prietaisai arba panaudojami konkrečiam tikslui (kaip, pavyzdžiui, „Burning Man“ festivalyje Arizonos dykumoje stovėjusi skulptūra), arba atiduodami prototipo užsakovui ir gali virsti masiškai gaminamu produktu.
Dėl šios priežasties inžinierius nuolat kuria kažką naujo ir turi pats sugalvoti, kaip priversti tam tikrus įrenginius veikti taip, kaip reikia.

Apie tai, kokias įdomybes iki šiol yra sukonstravęs Ričardas Leščinskas žiūrėkite 15min.lt reportaže:

VIDEO: Inžinieriaus specialybės privalumai – pats sau susikonstruoja ir kas valgyti gamina, ir kas į darbą nuveža

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai