Taigi, mokytis niekada ne vėlu, lygiai taip pat kaip ne vėlu bet kada viską pradėti iš naujo. Ir nebūtinai dėl to, kad kas nors nepavyko. Tiesiog dėl to, kad taip norisi. O ryžto turėtų suteikti žinojimas, kad tai – tavo gyvenimas, kuriame pats renkiesi, kliūtį peržengti, ar prie jos suklupti.
Antrąkart studentas, įsitikinęs, kad visada reikia daryti tai, kas patinka, – taip galima pavadinti Martyną Lavrentjevą, jaunuolį, kuris Kauno Kolpingo kolegijoje sėkmingai baigęs vieną studijų programą, pasirinko ten pat išbandyti ir antrąją. Baigęs verslo anglų kalbos studijas, jis įstojo mokytis ekoturizmo. Kaip pats sako, dėl to, kad mokslų per daug nebūna.
„Grįžęs iš užsienio svarsčiau, kur čia įstojus. Bevartant būsimiems studentams skirtą žurnalą „Kur stoti“, į akis krito Kolpingo kolegijos reklama. Kažkodėl iškart ja susidomėjau ir nieko nelaukęs pateikiau paraišką studijuoti verslo anglų kalbą. Mane priėmė ir aš buvau laimingas, – aukštojo mokslo pradžią prisiminė Martynas. – O antrąją specialybę išbandyti paskatino jos naujumas. Sudomino tai, kad ji Lietuvoje buvo negirdėta, o pati sritis – ekologija – globaliai yra labai aktuali.“
Pradėjęs mokslus, jaunuolis nerte nėrė į akademinį pasaulį. „Žaidžiu kolegijos krepšinio komandoje, stengiuosi dalyvauti kituose renginiuose, kurių čia yra apstu. Už gerą mokymąsi ir aktyvią veiklą studentai čia gauna metines stipendijas. Pats ją esu gavęs jau kelis kartus, – sakė Martynas. – Apskritai, mano patirtis kolegijoje tik pati geriausia. Susipažinau su daugybe įdomių žmonių, įgijau žinių, kuriomis naudojuosi kasdieniniame savo gyvenime. Mokslų kokybė čia aukšta, studentai skatinami stengtis dėl savęs ir savo ateities, be to, sukuriama puiki neslegianti atmosfera. Galima sakyti, kad kolegijoje nėra griežtos hierarchijos ir su dėstytojais, kurie, mano manymu, yra išties puikūs, galima bendrauti kaip su artimais kolegomis ar net draugais.“
Kasdieniniame gyvenime labiausiai vertinantis tikėjimą savimi ir kitais žmonėmis, Martynas sakė besivadovaujantis lygybės ir tolerancijos principais. „Visus žmones vertinu vienodai, stengiuosi nieko neteisti. O gyventi ir elgtis bandau taip, kaip norėčiau, kad būtų elgiamasi su manimi. Skamba paprastai, bet tai iš tiesų veikia“, – tikino jaunuolis.
Mokslai ir išsilavinimas visų pirma suteikia laisvę, sako Martynas. Jie leidžia nebijoti naujų iššūkių, drąsiai rinktis įdomias sritis, išbandyti save naujuose amplua. „Galvodamas apie tai, ką norėčiau dirbti ir kas man būtų įdomu, visada prisimenu, kad galiu būti atviras visokiems pasiūlymams, nes pritrūkęs kokių nors žinių, visada galėsiu studijuoti ką nors naujo ir taip užpildyti spragas, – optimistiškai svarstė Kolpingo kolegijos studentas. – Išsilavinimas yra svarbus asmenybės ugdymui ir tobulėjimui. Juk net tautos išmintis byloja, kad „ką išmoksi, ant pečių nenešiosi“. Mokslai mums leidžia rinktis karjerą bei kurti sau naujus tikslus.“
Studijų metai gali virsti puikia gyvenimiška patirtimi, tik svarbu nežiopsoti ir griebti pasitaikiusias galimybes už ragų. „Studijuojant reikia stengtis nuveikti kaip įmanoma daugiau. Gal tai nuskambės kvailai, tačiau nuoširdžiai patarčiau jaunimui lankyti paskaitas. Ne tik todėl, kad įgysite žinių, bet ir todėl, kad paskaitose galima pabendrauti su studentais ir smagiai bei turiningai praleisti laiką. Taip pat verta dalyvauti studentiškoje veikloje, įsilieti į studentų atstovybę ir panašiai“, – kalbėjo Martynas.