Kai artėja atsiskaitymai ir egzaminai: 7 žingsniai tobulos atminties link

Artėjant metų pabaigai mus užgriūna ne tik malonūs rūpesčiai: Kalėdinės dovanos artimiesiems, eglutės puošimas, prieššventinė namų ruoša, tačiau moksleiviams neišvengiamai priartėja bene sunkiausias laikotarpis – atsiskaitymai ir egzaminai.
Atmintis
Atmintis / Fotolia nuotr.
Temos: 2 Egzaminas Atmintis

Tai laikas, kai reikia įsiminti daug informacijos, susitaikyti su nuolatiniu laiko stygiumi bei suvaldyti stresą. Ką daryti, kad šis sudėtingas mokymosi procesas būtų bent kiek lengvesnis?

Pasak jaunimo tobulėjimo programos „Lyderių inkubatoriaus“ lektoriaus, knygos „Geniali atmintis“ autoriaus Lauryno Pečkaičio, šiuo įtemptu laikotarpiu atminties lavinimas neatsiejamas nuo veiksmingo mokymosi. Atminties lavinimas yra naudingas todėl, kad didina protinį pajėgumą, leidžia labiau išnaudoti smegenų potencialą, geriau įsiminti ir prisiminti svarbią informaciją, sutaupyti laiko ir pinigų.

„Tai padeda palengvinti gyvenimą įvairiose srityse: mokantis užsienio kalbų, įsimenant tekstinio, skaitinio ar fotografinio pobūdžio informaciją, žmonių vardus ir veidus. Gebėjimus įsiminti labai svarbu lavinti dar mokykloje, nes jaunas protas yra imlesnis naujiems įgūdžiams formuoti “, – sakė L.Pečkaitis.

Fotolia nuotr./Skundžiatės prasta atmintimi?
Fotolia nuotr./Atmintis

„Lyderių inkubatoriaus“ lektorius Laurynas Pečkaitis pristato septynis praktinius žingsnius, kaip lavinti atmintį:

Lavinkite vaizduotę. Geniali atmintis susideda iš puikios vaizduotės ir konkrečių loginių principų. Vaizduotės lavinimas yra pirmas žingsnis. Ją lavinti galima žaidžiant paprastus žaidimus, pvz.: išgirdus dvi tarpusavyje nesusijusias sąvokas/žodžius, jas sujungti keletą minučių pasakojant fantastinę, emocijas keliančią istoriją.

Įsimenamai informacijai suteikite emocinį atspalvį. Informacija, kuri mums kelia emocijas, lengviau perkeliama į ilgalaikę atmintį.

Informacijai suteikite pojūčių. Tyrimais nustatyta, kad kuo daugiau iš penkių (rega, klausa, lytėjimas, uoslė, skonis) pojūčių naudosite norėdami įsiminti, tuo geresni bus rezultatai. Pasitelkiant vaizduotę galima bet kuriai informacijai suteikti visus penkis pojūčius.

Užsiimkite neurobika arba smegenų aerobika. Įprastus darbus atlikite neįprastu būdu, pvz.: važiuokite į darbą nauju maršrutu, tada smegenys bus „išvestos iš autopiloto“, taps darbingesnėmis, aktyvesnėmis.

Kurkite asociacijas. Atmintis – tai asociacijų tarp skirtingų informacijos vienetų tinklas mūsų smegenyse. Atsimename tuos dalykus, kurie natūraliai siejasi su mums jau žinoma informacija, ir pamirštame, kai asociacijos nekyla. Vaizduotės pagalba, asociacijas galima sukurti bet kokiai informacijai.

Mokykitės savo būdu. Nustatykite savo reprezentacinį tipą (vizualas, audialas, kinestetikas ar digitalas) ir informaciją pateikite sau priimtinu būdu. Taip pat mokykitės tada, kai jūsų smegenys produktyviausios.

Naudokite konkrečius metodus skirtingo pobūdžio informacijai įsiminti. Pvz.: grandininis jungimas, kelionės metodas, vardų-veidų sistema, sugestopedija užsienio kalbų mokymuisi ir kt.

Šie septyni nesudėtingi žingsniai leis labiau pasitikėti savimi bei savo žiniomis. Atminties lavinimas tai nuolatinis procesas, kuris yra būtinas siekiant išsiugdyti įprotį, padėsiantį ne tik egzaminų metu, tačiau ir vėliau studijuojant universitete.

Ugdyti įpročius kvies jau trečius metus vykstanti asmeninio tobulėjimo programa „Lyderių inkubatorius“. 2016 metų sausio 4–8 dienomis moksleiviai dalyvaus išskirtiniame žiemos nuotykyje, kuris suteiks naudingų žinių ir gebėjimų, padėsiančių efektyviai mokytis ir geriau pasiruošti brandos egzaminams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai