„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kaunas testavimui kaupinių metodu pasiruošęs: du iš trijų pradinukų mokslo metus užbaigs klasėse

Vyriausybei pakoregavus kontaktiniu būdu mokomų pradinukų testavimo dėl infekcijos tvarką, pradinio ugdymo programos Kaune vyks mišriu metodu. Nebebus privalomas ištisų namų ūkių tyrimas, o prevenciškai testuotis siūloma tik mokiniams ir pedagogams. Nuo kitos savaitės mokslus klasėse tęs virš 73 proc. kauniečių, o nenorintiems tirtis kaupinių metodu – ugdymas organizuojamas per nuotolį.
Kauno pradinukai
Kauno pradinukai / Kauno miesto savivaldybės nuotr.

„Mokymosi procesas Kaune nesustoja, o pasirinkimas kaip užbaigti šiuos mokslo metus bus suteiktas kiekvienam. Periodiškai kaupinių metodu besitestuojantys vaikai jau kitą savaitę pratęs pamokas mokyklose, o apsisprendę likti namuose – turės visas sąlygas pamokose dalyvauti nuotoliniu būdu. Tikime, kad ugdymo procesas bus sklandus bei kokybiškas, nepaisant to, ar jis vyks klasėse, ar iš namų“, – Kauno miesto savivaldybės pranešime spaudai teigė Švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė.

Nuo balandžio 26 dienos kontaktinį ugdymą mokyklos suoluose galės tęsti visi pradinukai, kurių tėvai ugdymo įstaigoms pateiks sutikimus, kad jų vaikai būtų prevenciškai testuojami kaupinių metodu.

Pagal naująjį Vyriausybės nutarimą, profilaktiniai tyrimai dėl COVID-19 kas 4–7 dienas turės būti atliekami auklėtiniams, juos ugdantiems pedagogams ir kitiems mokyklų darbuotojams, o ne visam mokinių namų ūkiui. Sveikatos apsaugos ministerija tikisi, kad toks sprendimas ženkliai paspartins pradinukų sugrįžimą į mokyklas.

Naujausi tėvelių apklausų rezultatai rodo, jog iš 13,2 tūkst. pradinukų net 73 proc. kauniečių pritarė vaikų testavimui kaupinių metodu, kad būtų užtikrinta saugi mokymosi aplinka. Tyrimai ateinantį pirmadienį–trečiadienį bus atliekami miesto pradinio ugdymo įstaigose, prižiūrint apmokytiems asmens sveikatos priežiūros specialistams.

Miestas kaupinių metodui pradėjo ruoštis dar būnant „raudonoje zonoje“, todėl algoritmai yra aiškūs – mokyklos surengė pakartotines tėvų apklausas dėl jų atžalų testavimo kaupinių metodu, o pagal gautus rezultatus perkamos būtinos priemonės – šaltkrepšiai, pirštinės, chalatai, dėkliukai ir kitos.

Kiekvienai Kaune veikiančiai miesto ir privačiai mokyklai paskirtas visuomenės sveikatos specialistas, kuris užtikrins, kad kaupinių tyrimas ir ėminių registracija būtų vykdoma tinkamai. Jie taip pat supažindins visus profilaktinio tyrimo dalyvius su kaupinių testavimo eiga, suves anonimizuotus duomenis ir teiks juos tyrimus atliekančiomis laboratorijoms.

Šiuo metu miestas pasirengęs per dieną ištirti iki 1000 ėminių, tačiau šie kiekiai gali būti didinami pagal poreikį. Jei teisės aktai ir epidemiologinė situacija mieste nesikeis, toks pradinukų testavimas ir mišrus ugdymo modelis bus tęsiamas iki pat mokslo metų pabaigos.

Pedagogų ir kitų mokyklos darbuotojų tyrimai dėl COVID-19, atliekant greituosius antigeno testus, reguliariai organizuojami Kauno mobiliajame patikrų punkte.

Visuomenės sveikatos specialistai pripažįsta, kad nedidelė dalis tėvelių, stokodami objektyvios informacijos bei vadovaudamiesi klaidingais įsitikinimais, nesutinka su galimybe testuotis ir verčiau renkasi nuotolinį ugdymą.

Medikai paaiškina, kad tyrimai kaupinių metodu nė iš tolo neprilygsta įprastam PGR testui. Pasak jų, tyrimas kaupiniais neturėtų gąsdinti vaikų ir nesukels nemalonių pojūčių. Esą mažieji, krapštydami nosį, pirštais pasiekia kur kas gilesnę landos vietą negu bus imami mėginiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs