,,Prisiliesti prie genijaus kūrybos, ją analizuoti ir mokytis – didelis iššūkis ir atsakomybė augančios scenos menų mokyklos bendruomenei“ – kalbėjo scenos menų mokyklos direktorė Lina Kaubrienė-Stunžėnienė. ,,Spektaklio kūrimui sutelktas visas mokyklos kūrybinis potencialas, mokiniai, mokytojai – šokėjai, muzikantai, teatralai“.
Spektaklis kurtas remiantis žinomiausiais M. K. Čiurlionio muzikos kūriniais, kuriems skambant atgijo paveikslai, įtraukiantys šokėjus ir muzikantus į integralią visumą (vizualizacijas kūrė Saulius Paliukas), skambėjo jo parašyti tekstai iš dienoraščių, laiškų.
Scenoje aktoriaus Dainiaus Svobono ir Jokūbo Kajacko (teatro skyriaus mokinio) balsais atgijo M.K Čiurlionio sukurta pasaka.
Genijaus tapybos spalvinė gama, nugulė kostiumų dailininkės Eglės Marijos Leonovienės eskizuose, pagal kuriuos buvosukurti kostiumai atlikėjams – šokėjams, chorui, muzikantams. Spektaklyje dalyvavo apie 100 muzikos, šokio, teatro skyriausmokinių ir 20 mokytojų.
Spektaklio režisierė-šokėja, choreografė Indrė Puišytė-Šidlauskienė, kuri su kūrybine komanda spektaklio siužetu,,Gyvenimo pilys” pristatė didžiojo menininko kūrybą, jo magiško pasaulio aplinką, kurioje atsispindi genijaus gyvenimokūryba ir jo unikalus pasaulis.
,,Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos mokinių ir jų mokytojų atliekamas muzikos ir šokio spektaklis M. K. Čiurlionis ,,Gyvenimo pilys” – tikra šventė prisilietusiems prie M.K.Čiurlionio kūrybos ir jo slėpinių.
Auga imli, jautri, drąsi ir tikrose vertybėse ugdoma jaunųjų menininkų karta. … Bravo mokyklai!”, po spektaklio parašė kompozitorius Giedrius Kuprevičius, kuris pagerbė Kauno valstybiniame muzikiniame teatre susirinkusius artistus ir žiūrovus, ir žinoma M.K.Čiurlionį, spektaklio metu sugrodamas savo sukurtą kūrinį ,,Preliudas M. K. Čiurlionio atminimui.