„Universa Via“ ateityje pagal tarptautinio bakalaureato programą ketina ugdyti pradinukus, o Klaipėdos licėjus – baigiamųjų klasių mokinius.
„Kol kas abi mokyklos turi kandidačių tarptautinio bakalaureato licencijai statusą: “Universa Via„ pagal tarptautines programas ketina pradėti mokyti 2019, licėjus – 2020 metais.
Abi mokyklos jau dabar įsipareigojusios kelti mokytojų kvalifikaciją, investuoti į naujas mokymosi priemones, o nuo šio rugsėjo pradės mokyti anglų kalbos sustiprintu lygiu“, – rašoma Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) žiniasklaidai išplatintame pranešime.
Klaipėdos licėjuje, kaip teigia mokyklos direktorė doc. dr. Regina Kontautienė, klasės anglų kalba buvo pradėtos formuoti dar prieš 15 metų. Tarptautinio bakalaureato programos poreikį, jos įsitikinimu, diktuoja pats miestas – daugėja mokinių, kurių tėvai dirba užsienio kompanijose, mišrių šeimų.
„Tarptautinis bakalaureatas suteikia galimybę lengviau integruotis naujoje šalyje, nebelieka problemų dėl skirtingo mokymosi programų lygio. Keliaujančių šeimų problema – skirtingos švietimo programos. Jos apsunkina perėjimą į tą pačią klasę kitoje valstybėje“, – vardija R.Kontautienė.
Privačios mokyklos „Universa Via“ direktorės Dalios Kiliuvienės tvirtinimu, mokykloje jau dabar mokosi apie 20 proc. lietuviškai nekalbančių vaikų – į tarptautines mokyklas vaikus nori leisti ir lietuviai.
„Apskritai Klaipėda yra gera vieta tiems, kurie nori mokytis įvairų kalbų – čia daug skirtingų tautybių, pilietybių gyventojų. Net ir ikimokyklinio amžiaus vaikams nekyla jokių sunkumų bendrauti užsienio kalba. Tam, kad tarpusavyje pradėtų bendrauti angliškai, jiems užtenka vos pusės metų“, – tikina direktorė.
Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo bendrovės generalinis direktorius Eimantas Kiudulas teigia, kad Klaipėda ilgą laiką buvo vienintelis Lietuvos didmiestis, kuriame nėra galimybės mokytis pagal tarptautines ugdymo programas.
„Būtent miesto verslininkai kartu su savivaldybe pirmieji dar prieš 6 metus iškėlė šį klausimą“, – aiškina jis.
Anot E.Kiudulo, užsienio kompanijos Lietuvoje kuriasi samdydamos nelietuvius vadovus, kai kuriuos specialistus, esą todėl vienu svarbiausių svarstymo objektų tampa šeimos persikėlimas ir vaikų išsilavinimas.
„Kai kurių įmonių atstovai patys klausia, kaip galėtų prisidėti prie tarptautinių programų atsiradimo. Jei kol kas tai tik pageidavimas, tai rytoj tai jau bus būtinybė. Gali būti, kad nauji investuotojai be to net nesvarstys apie atėjimą į Klaipėdą. Dėl to jau galvojame ir apie vaikų darželio atsiradimą LEZ teritorijoje“, – tikina Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės generalinis direktorius.
Galimybė mokytis pagal tarptautines programas šiuo metu siūloma Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Tauragėje. Tarptautinis bakalaureatas veikia penkiose šalies mokyklose – jose mokoma anglų kalba pagal visame pasaulyje pripažįstamos ugdymo programos standartus.