Kur studijuoti, kad uždirbtumėte daugiau?

Per pastaruosius trejus metus ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto magistrantūros absolventai uždirbo iki 47 proc. daugiau nei kitų Lietuvos universitetų absolventai [1]. Kas nulemia tokį skirtumą?
Kur studijuoti, kad uždirbtumėte daugiau?
Kur studijuoti, kad uždirbtumėte daugiau? / ISM nuotr.

ISM magistrantūros studijų priėmimo vadovas Lukas Vaičiulis sako, kad, pirma, į magistrantūros studijas susirenka ambicingi jauni profesionalai, antra – studijose ypač daug praktikos, taikomi prestižinių pasaulio universitetų, tokių kaip Harvardas, mokymo metodai, todėl žinios iš karto gali būti taikomos versle. Trečia – ISM studentai universitete susipažįsta su darbdaviais, kas padeda greičiau kilti karjeros laiptais. Yra ir daugiau priežasčių, leidžiančių ISM magistrantams užsitikrinti trokštamą karjerą.

ISM nuotr./Infografikas
ISM nuotr./Infografikas

Studijose – Harvardo universiteto metodikos

Stipriausios pasaulio verslo ir vadybos mokyklų studijos yra orientuojamos į praktiką, ne išimtis ir ISM. Verslo tvarumo vadybos magistrantūros studijų programos direktorė prof. dr. Virginija Poškutė sako, kad žinios šiais laikais prieinamos kiekvienam, todėl universiteto užduotis daug platesnė – vystyti kritinio mąstymo, sprendimų priėmimo, lyderystės kompetencijas, užtikrinti, kad studijas baigęs specialistas turės gilų supratimą apie įmonių veiklą. Todėl studentams organizuojami išvykstamieji vizitai į verslo įmones. Paskaitose jie gilinasi į pažangiausius mokymo metodus, pavyzdžiui, Harvardo verslo mokyklos emisijų skaičiavimo metodiką bei tvaraus verslo strateginio valdymo simuliacijas, kurias naudoja tarptautinės kompanijos. Visi programos dėstytojai turi didelę tarptautinę patirtį, kas suteikia dar globalesnį požiūrį į organizacijų veiklą.

ISM nuotr./Verslo tvarumo vadybos magistrantūros studijų programos direktorė prof. dr. Virginija Poškutė
ISM nuotr./Verslo tvarumo vadybos magistrantūros studijų programos direktorė prof. dr. Virginija Poškutė

Prof. V.Poškutės programos studentai dirba ir su mentoriais – didelę patirtį sukaupusiais vadovais iš tokių įmonių kaip „Nasdaq Vilnius“, „Moody's“, „Ignitis“ ir kitų. ISM alumnė Barbora Dulkytė teigia, kad mentorystė studijoms suteikė praktiškumo. „Studijų metu turėjau galimybę susipažinti su tvarumo lyderiais ir pamatyti, kaip jų įmonėse formuojamos tvarumo ekspertų komandos bei su kokiomis užduotimis susiduria tvarumo specialistai“, – sako ji.

ISM nuotr./ISM alumnė Barbora Dulkytė
ISM nuotr./ISM alumnė Barbora Dulkytė

Baigiamąjį magistrinį darbą studentai gali rašyti ir kaip konsultacinį projektą arba parengti tvarumo ataskaitą įmonei. Toks studijų lankstumas leidžia parengti stiprius specialistus verslui, kuris susiduria su vis griežtesniais tvarumo reikalavimais, o talentingų specialistų rasti nelengva.

Nuo šių mokslo metų Verslo tvarumo vadybos studentai turės ir išskirtinę galimybę išvykti į Ilinojaus Technologijų institutą (JAV) ir įgyti dvigubą – ISM ir Ilinojaus technologijų instituto – magistro diplomą.

„Verslo tvarumo vadybos magistrantūros studentams dažniausiai nereikia ieškoti darbo patiems. Jau studijų metu jie gauna darbo pasiūlymų dirbti tvarumo srityje ir patys gali rinktis, kokioje industrijoje dirbti. Pasiūlymai atkeliauja ir iš verslo atstovų, kurie lankosi mūsų paskaitose, ir iš viešojo sektoriaus, kuriam taip pat vis aktualesnės programoje įgyjamos tvarumo kompetencijos“, – teigia ISM profesorė V.Poškutė.

Jai antrina programos studentė Kristina Zaveckienė. Studijų metu mergina pakeitė karjeros kryptį ir jau dirba tvaraus verslo konsultante, padėdama įmonėms diegti tvarumą į savo strategijas. „ISM man suteikė teorines ir praktines žinias, taip pat – nuostabų kolektyvą: grupiokus iš viso pasaulio“, – sako ji.

Užsieniečiai įvertino ISM dėstytojo taikomą metodą

Finansų ekonomikos studijų programos direktorius dr. Pijus Krūminas pritaria, kad universiteto užduotis tampa daug platesnė. Svarbu ne tik suteikti naujausias žinias, bet vis labiau įtraukti studentus į mokymosi procesą.

ISM nuotr./Finansų ekonomikos studijų programos direktorius dr. Pijus Krūminas
ISM nuotr./Finansų ekonomikos studijų programos direktorius dr. Pijus Krūminas

Dėstytojas paskaitose naudoja Lietuvoje dar visai naują karinių žaidimų metodą (angl. wargaming), kurį pats neseniai praktikavosi ir ISM vykdomas savo veiklas pristatė Londono karališkojo koledžo ir NATO renginyje. P.Krūminas sulaukė itin didelio ir pozityvaus užsienio šalių universitetų dėstytojų dėmesio, mat įprastai karinių žaidimų metodo mokomasi karo akademijose. Tačiau, anot dėstytojo, „wargaming“ metodas skatina kritinį ir strateginį mąstymą, padeda perprasti ekonomikos, politikos subtilybes. Tokie metodai yra puikiai vertinami ir pačių studentų. ISM investuoja į tarptautinį „Bloomberg“ terminalą, kurį naudoja finansų profesionalai visame pasaulyje. Studentai, rengdami darbus, naudojasi naujausia finansine informacija, taip įgydami platų supratimą apie organizacijų veiklą.

Studijos nuveda net į Čilę

ISM Globalios lyderystės ir strategijos magistrantūros programos direktorė prof. dr. Vita Akstinaitė taip pat akcentuoja inovacijų studijose svarbą. Visą pusmetį stažavusis prestižiniame Kolumbijos universitete, Niujorke, dėstytoja tyrė ir mokėsi taikyti dirbtinį intelektą. V.Akstinaitė taip pat yra sertifikuota „LEGO® Serious Play®“ metodo specialistė.

Su savo studentais programos vadovė kasmet vyksta į užsienio įmones. Kelis metus iš eilės lankydavo garsiausias įmones Izraelyje, tokias kaip „Google“, „Microsoft“, „Wix“, monday.com, o prasidėjus karui ruošiasi kelionei į Čilę. Tuo tarpu Inovacijų ir technologijų vadybos programos studentai jau daugelį metų išvyksta į studijų vizitą Japonijoje, kur lankosi Nagojos prekybos ir verslo universitete (NUCB) ir pagrindinėse tarptautinėse kompanijose, tokiose kaip „Mitsubishi Aircraft“, „Brother“, „Toyota“, „Alpen“.

Studentams taip pat suteikiama galimybė išvykti į užsienį ir gauti dvigubą diplomą su BI Norwegian Business School (Norvegija), KEDGE Business School (Prancūzija), INSEEC School of Business & Economics (Prancūzija) ir Illinois Institute of Technology (Jungtinės Amerikos Valstijos).

ISM nuotr./Kur studijuoti, kad uždirbtumėte daugiau?
ISM nuotr./Kur studijuoti, kad uždirbtumėte daugiau?

Pažintis su lyderiais Gedimino prospekto terasoje

ISM dėstytojų teigimu, itin svarbu universitete užmegzti pažintis ne tik su verslais, bet ir savo kursiokais, kurie ateityje taps kolegomis ir verslo partneriais. Vos sulaukę pakvietimo studijuoti, ISM magistrantūros studentai vasarą pasitiko jiems skirtame „Insiders“ renginyje universiteto terasoje, kur susipažino su būsimais kurso draugais ir dėstytojais. Studijų pradžią studentai tradiciškai pasitinka golfo klube, kur turi progą dar geriau pažinti vieni kitus ir užmegzti ryšius. Jiems organizuojamos ir karjeros dienos bei kameriniai susitikimai su verslo lyderiais.

„Ko gero, nėra verslo profesionalo, kurio mūsų magistrantas negalėtų pasiekti ir pabendrauti, žinoma, jei jis ar ji aktyviai dalyvauja ISM networking renginiuose“, – įsitikinęs ISM magistrantūros studijų priėmimo vadovas L.Vaičiulis.

Ar investicija atsiperka?

Dažnas stojantysis klausia, ar investicija į studijas atsiperka. Anot Luko Vaičiulio, absolventų sėkmė darbo rinkoje yra viena svarbiausių universiteto siekiamybių. „2022-2023 metais ISM baigusių magistrantūros absolventų atlyginimų analizė rodo, kad per metus nuo studijų baigimo atlyginimas paaugo net 35 procentais. Taigi investicija duoda rezultatą“, – teigia L.Vaičiulis. Vaikinas pats prieš metus baigė ISM magistrantūros studijas.

ISM nuotr./ISM magistrantūros studijų priėmimo vadovas Lukas Vaičiulis
ISM nuotr./ISM magistrantūros studijų priėmimo vadovas Lukas Vaičiulis

Studijų priėmimo vadovas vardina net keletą studijų finansavimo galimybių. „Daugelis stojančiųjų gauna studijų stipendijas, o kas penktas mūsų studentas mokosi su Valstybės studijų fondo paskola. Jos sąlygos itin patrauklios, nes tik pabaigus universitetą, pradedamos mokėti apie 110 Eur per mėnesį siekiančios įmokos. ISM taip pat vykdo „Accelerate“ programą, kuri leidžia nemokėti už magistrantūros studijas, iki kol atlyginimas viršys šalies vidurkį. Esame užtikrinti studijų kokybe ir jų atsiperkamumu“, – teigia L.Vaičiulis.

ISM universitetas studentams siūlo penkias magistrantūros programas anglų kalba, kurių studijų trukmė yra nuo 1,5 iki 2 metų.

Daugiau apie ISM magistrantūros studijas sužinokite ČIA.

Priėmimas į Tarptautinės magistrantūros studijas vyksta iki rugsėjo 1 d.

Jei norite pasikonsultuoti dėl studijų, skambinkite +370 612 93276 ar +370 614 26647, rašykite msc@ism.lt.

Aplikuoti į studijas galite ČIA.


[1] ISM universiteto analizė atlikta 2024 m. vasarą, remiantis Nacionalinės švietimo agentūros pateiktais „Sodros“ duomenimis apie dirbančių pagal darbo sutartį absolventų vidutines mėnesio pajamas su mokesčiais po studijų baigimo. Buvo skaičiuotas 2021-2022, 2022-2023 ir 2023-2024 m. studijas baigusių absolventų svertinis pajamų vidurkis, atsižvelgiant į dirbančių absolventų skaičių. Analizėje lyginamos šios studijų kryptys: ekonomika, vadyba, rinkodara, finansai, apskaita, žmonių išteklių vadyba ir verslo studijos, praėjus 0 mėn. po studijų baigimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis