Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

LEU diskutuos: Ar pedagogo profesija yra vyriška?

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) organizuojama diskusija „Ar pedagogo profesija yra vyriška?“, kurioje apie pedagogiką ir mokyklą diskutuos jauni mokyklose dirbantys pedagogai vyrai. Diskusijoje tikimasi rasti atsakymus, kaip skatinti jaunuolius rinktis pedagogo kelią ir kaip pasiekti, kad mokyklose daugėtų dirbančių pedagogų vyrų.
Mokytojas
Mokytojas / „Shuterstock“ nuotr.

Vaikai auga aplinkoje, kur dauguma mokytojų yra moterys, todėl atsiranda stereotipų, kad šis darbas – nevyriškas. O kaip yra iš tiesų?

Vaikai gyvena ne tik moterų pasaulyje, jiems būtina matyti aplinkoje ir vyrų, tačiau ugdymo įstaigose pedagogų vyrų pasigendama ne tik dėl mažų atlyginimų, bet ir dėl stereotipinio visuomenės požiūrio.

Vaikų ugdymas Lietuvoje tebėra suvokiamas kaip išskirtinė moterų pareiga.

Švietimo strategijoje numatyta, kad 2017-aisiais bendrojo lavinimo mokyklose turėtų dirbti 17 proc. vyrų, 2022-aisiais – 20 proc. O kaip to pasieksime? Kokiais būdais galime skatinti jaunuolius rinktis pedagogo karjeros kelią?

Diskusijoje dalyvaus Mindaugas Nefas (Vilniaus Radvilų gimnazijos istorijos ir politologijos mokytojas, LEU IF dėstytojas), Simas Ignatavičius (Vilniaus licėjaus biologijos mokytojas), Donatas Kriukas (Meilės Lukšienės premijos pedagogams laureatas, Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos technologijų mokytojas), Žilvinas Miliauskas (Vilniaus mokymo centro vyresnysis lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas).

Renginys, skirtas Tarptautinei moters dienai paminėti, kovo 5 d. 13 val. įvyks kovo 5 d. 13 val. Lietuvos edukologijos universiteto (Studentų g. 39, Vilnius) 602 aud.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos