Lietuvoje pradeda veikti neįtikėtinos vertės skaitmeninis būrelis vaikams

Kol šalies medikai kovoja su Covid-19 infekcijos plitimu, gyventojai nuo viruso slepiasi šiltame namų bei šeimos glėbyje. Nors glėbys ir šiltas, praėjus beveik mėnesiui nuo karantino pradžios, šilumą pradeda keisti rutina ir nuobodulys, ypač jaučiamas mažųjų šeimos narių – vaikų. Dažnas vaikas gautą papildomą laiką namuose išnaudoja ne tik ruošdamas iš mokytojų gautas užduotis, bet ir žaisdamas žaidimus ar žiūrėdamas televiziją. Tuo tarpu didžiąją laisvalaikio dalį kadaise sudarę būreliai ir toliau lieka užmarštyje – bent jau iki karantino pabaigos.
Lietuvoje pradeda veikti neįtikėtinos vertės skaitmeninis būrelis vaikams
Lietuvoje pradeda veikti neįtikėtinos vertės skaitmeninis būrelis vaikams / Partnerio nuotr.

Visoje Lietuvoje 100 000 vaikų gyvena be papildomo neformaliojo ugdymo, tačiau 5 000 šiuo metu jau lanko sėkmingiausią šalyje „online“ būrelį, kuris, kol kitos veiklos yra sustojusios, dėl savo neįtikėtinos vertės renka pilnas grupes skaitmeniniams užsiėmimams.

Robotikos akademija internetu

Šie užsiėmimai – Lietuvos vaikams puikiai pažįstamos Robotikos akademijos kūrinys, leidžiantis tūkstančiams tėvų visoje šalyje atsipalaiduoti, kol jų atžalos tobulėja saugioje aplinkoje, per kompiuterių ekranus dalyvaudami įspūdinguose užsiėmimuose.

„Vaikams tai – laukiamiausias laikas savaitėje, kuomet gali dalyvauti būrelyje, pasimatyti su bendraamžiais draugais ir mokytoju, o tėveliams – proga pailsėti nuo rūpesčio su mažaisiais, skirti laiko sau, darbui, namų ruošai ar kitoms veikloms“, – pasakoja už savo pasiekimus su „Robotikos akademijos“ veikla „Metų verslo žmogaus“ apdovanojimą gavęs įmonės įkūrėjas Kristijonas Vasiliauskas.

Pasak K.Vasiliausko, jo komanda ne vienerius metus labai daug laiko skyrė tam, kad vaikai „išliptų“ iš mokykloje formuojamų rėmų ir ugdytų tas kompetencijas, kurias pritaikys savo gyvenime ir ateities karjeroje:

„Galiausiai ištobulinome būrelį tiek, kad vaikams jis tapo mėgiamiausia laisvalaikio veikla, ne tik ugdomuoju užsiėmimu. Prie skaitmeninio mokymo projekto dirbame dar nuo gruodžio mėnesio, tad labai džiaugiamės, jog turime galimybę praskaidrinti esamą situaciją, augančiajai kartai suteikdami kokybišką veiklą internetu“, – tęsia K.Vasiliauskas.

VIDEO: Robotikos akademija ONLINE - tai ateities būrelis ateities vaikams.

Kaip vyksta virtualus būrelis?

Nuotolinis robotikos būrelis vyksta kaip ir įprasta, išskyrus tai, kad jaunieji užsiėmimo dalyviai nenaudoja robotų – konstruktorių.

Vietoje jų pasitelkiamos namie turimos „Lego“ detalės ar kitos medžiagos.

„Problemoms spręsti mokiniai įdarbina savo protus ir virtualią programavimo aplinką, kurioje galime programuoti robotus, kurti žaidimus ir atlikti kitas užduotis, padedančias vaikams įsisąmoninti problemų sprendimo kompetenciją ir kartu smagiai praleisti laiką. Nors pats būrelis mažai skiriasi nuo įprasto užsiėmimo, kartu tai – unikalus konceptas, nes kiekviena pamoka skirta sveikam santykiui su technologijomis ugdyti bei naujo kasdienio įgūdžio lavinimui. Pradedant laiko planavimu – baigiant emocijų valdymu. Šiuos įgūdžius dažniausiai laviname jau suaugę, nors turėtų būti atvirksčiai“, – pabrėžia K.Vasiliauskas.

Plačiau apie „Robotikos akademijos“ organizuojamus užsiėmimus skaitykite paspaudę ant šios nuorodos.

Būrelis – visiems

Lietuvoje įsigaliojus karantinui, „Robotikos akademija“ buvo pasiruošusi paslaugą teikti tik esamiems bendruomenės nariams, kadangi galimybės naujų grupių formavimui nebuvo. Vis dėlto šią neformalaus švietimo įstaigą pasiekiančių užklausų kiekis stabiliai augo, o kartu didėjo ir elektroninio robotikos būrelio poreikis lietuvių atžaloms.

Nuo šios savaitės kviečiame visus norinčius prisijungti į mūsų organizuojamus „LIVE“ (liet. – „gyvus“) būrelius, o neturintiems galimybės juose dalyvauti gyvai jau kitą savaitę pasiūlysime alternatyvą – vadinamuosius GO“ būrelius, kuriuose vaikai gali dalyvauti savarankiškai, sau patogiu laiku“, – patikslina K.Vasiliauskas.

VIDEO: Robotikos akademija "LIVE" pamokos pristatymas!

Alternatyva sporto užsiėmimams

Kol Robotikos akademija“ mokiniams sėkmingai veda užsiėmimus internetu, didelė dalis neformalių veiklų, ypač – sporto būreliai, sustabdė savo veiklas dėl menkų galimybių jas tęsti namų aplinkoje.

Krepšinis, futbolas, tenisas ir kitos vaikų pamėgtos sporto šakos šiuo metu yra nepasiekiamos, taip pat kaip ir profesionaliems šių šakų sportininkams, tad vaikams įprastą pakeisti kitos formos sportine veikla – savarankiškai treniruotis ar mankštintis namuose.

Į savo programą įtraukėme laiką ir aktyviai veiklai, kuomet mokytojas kartu su mokiniais atlieka fizinius pratimus arba mankštą. Pagreitėjusi kraujo cirkuliacija padeda vaikams efektyviau galvoti apie naujus sprendimus ir, žinoma, palaikyti fizinę formą“, – įsitikinęs K.Vasiliauskas.

Karantino metas yra laikas būti namuose, kartu su savo šeimomis. Ilgais, šaltais žiemos vakarais buvome pratę skaityti knygas ir semtis jose esančios patirties. Šiuo visuotinai neįprastu periodu knygas keičia skaitmena, o įprastus būrelius – virtualūs, tad, turėdami laisvo laiko, pagalvokime apie savo pačių bei mūsų atžalų augimą ir šį laiką praleiskime prasmingai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis