Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu – naujos galimybės studentams iš Rytų partnerystės šalių

Šiandien ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva drauge su Europos Komisija Kaune susirinkusiems Rytų partnerystės šalių valstybinių institucijų ir akademinio pasaulio atstovams pristato naujos ES švietimo programos Erasmus+ atveriamas galimybes. Nuo 2014 m. startuosianti programa Erasmus+ leis Rytų partnerystės ir Europos Sąjungos šalių studentams ir dėstytojams aktyviai dalyvauti abipusėse akademinių mainų programose. Renginio moto – suartinti ES ir Rytų partnerystės šalis. Renginį ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos vardu atidarė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
Turizmas
Turizmas / BFL/Tomolukšio nuotr.

„Džiaugiuosi galėdamas pasveikinti Jus, atvykusius į pirmąją naujos švietimo, jaunimo ir sporto programos Erasmus+ pristatymo konferenciją. Pirmininkaujanti Lietuva dabar rūpinasi atlikti parengiamuosius darbus, kad naujoji programa, kaip ir buvo numatyta, pradėtų veikti nuo 2014 m. pradžios“, – sako Lietuvos švietimo ir mokslo ministras.

Kaip teigia D. Pavalkis, tarptautiškumo iššūkis itin aktualus aukštajame moksle, dėl šios priežasties aukštojo mokslo tarptautiškumą Lietuvą pasirinko vienu iš pirmininkavimo ES Tarybai prioritetų švietimo srityje. „Rytų partnerystė yra vienas iš didžiausių bendrų Lietuvos pirmininkavimo prioritetų. Mes siekiame ambicingo tikslo – perkelti ES bendradarbiavimą su Rytų partnerystės šalimis į kokybiškai naują lygmenį, – sako Lietuvos švietimo ir mokslo ministras. – Todėl tikimės, kad Ukraina pasirašys, o Moldova ir Gruzija parafuos asociacijos su ES susitarimus lapkričio gale Vilniuje vyksiančiame Rytų partnerystės susitikime.

Kaip pabrėžia Lietuvos švietimo ir mokslo ministras, Erasmus+ programa – tai galimybė šalims keistis patirtimi ir bendradarbiauti visuose švietimo lygmenyse, o mobilumas švietime yra prielaida šalių bendradarbiavimui įvairiose veiklos srityse. Pažindami pasaulį, jo įvairovę mokiniai, studentai tampa atviresni dialogui su kitų kultūrų žmonėmis. Šiuolaikiniame globaliame pasaulyje, kur verslas, gamyba, kultūra peržengia šalių sienas ir nacionalines ribas, labai svarbu įgyti pagrindą efektyviam tarpkultūriniam bendradarbiavimui.

„Lietuvos aukštojo mokslo tarptautiškumo plėtrai didžiausią įtaką turėjo ankstesnė ES Erasmus studentų ir dėstytojų mainų programa. Nuo 1999 iki 2013 metų programos galimybėmis pasinaudojo daugiau nei 28 tūkst. Lietuvos studentų ir 10 tūkst. dėstytojų. Todėl labai džiugu, kad dabar tos pačios galimybės atsivers studentams, mokslininkams ir dėstytojams iš Rytų partnerystės šalių, – sako D. Pavalkis. – Tikiuosi, kad naujoji programa Erasmus+ atvers plačias akademinių mainų ir idėjų apykaitos galimybes ir pasitarnaus auginant išsilavinusias asmenybes bei stiprinant Europos aukštojo mokslo potencialą.“

„Akademinio bendradarbiavimo su mūsų kaimynais plėtotė – unikali galimybė suartinti mūsų regionus ir žmones. Todėl raginu universitetus pasinaudoti naujosios programos teikiamomis galimybėmis“, – akcentuoja Lietuvos švietimo ir mokslo ministras.

Renginyje dalyvauja maždaug 150 vyriausybės pareigūnų, aukštųjų mokyklų darbuotojų, akademinio pasaulio ir studentų organizacijų atstovų iš šešių Rytų partnerystės šalių – Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos, Ukrainos, taip pat ES valstybių narių.

2014 m. startuosianti programa Erasmus+ skatins ES ir Rytų partnerystės šalių bendradarbiavimą, ypač bus remiamas studentų ir dėstytojų judumas. Palyginti su dabartinėmis programomis, naujojoje programoje galės dalyvauti daugiau studentų ir aukštųjų mokyklų. Studentams iš Rytų partnerystės šalių bus teikiamos stipendijos jungtinėms magistrantūros programoms. Pagal Marie Skłodowskos Curie veiksmus iš naujosios mokslinių tyrimų ir inovacijų programos Horizontas 2020 bus finansuojamos stipendijos doktorantams. Pagal programą Erasmus+ taip pat bus remiamas šalių partnerių aukštųjų mokyklų ir aukštojo mokslo sistemų modernizavimas bei darbuotojų kvalifikacijos kėlimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos