Lietuvos talentų aukcionas „Litexpo“ – be Lietuvos valstybinių universitetų

Nors pandemija jau liko nuošalyje, tačiau renginių ir parodų organizatoriams sunkūs laikai vis dar tęsiasi: sudėtinga prognozuoti lankytojų srautus ir dėl pasikeitusių vartotojų įpročių numatyti, kiek lankytojams vis dar aktualūs renginiai. Didžiulę sumaištį daugelio galvose sukėlė ir vasario 24 d. Ukrainoje prasidėjęs karas: žmonės tapo vangesni bei abejingesni pramoginiams renginiams, rašoma pranešime spaudai.
„Litexpo“
„Litexpo“ / „Litexpo“ nuotr.

Tačiau, pasak praeitą savaitę „Litexpo“ vykusių parodų „Mokykla 2022“ ir „Karjera & Studijos 2022“ organizatorių, lankytojų srautai parodė, kad žmonėms gyvi susitikimai ir renginiai yra tiesiog būtini.

„Litexpo“ parodų organizavimo skyriaus vadovė Jolanta Beniulienė neslėpė, jog buvo momentas, kai ir ji dvejojo, ar pandemijos pasekmės neturės neigiamo poveikio parodų organizavimui ir jų lankymui ir, ar tikrai sulauks pakankamo Lietuvos moksleivių ir jaunimo susidomėjimo. Bet, įvertinusi parodos lankytojų skaičių, ji džiaugiasi rezultatu, kuris gerokai viršijo tiek jų, kaip organizatorių, tiek parodos dalyvių lūkesčius ir tvirtai sako, jog Lietuvos švietimo sistemai tokios parodos tiesiog būtinos.

„Litexpo“ nuotr./„Litexpo“
„Litexpo“ nuotr./„Litexpo“

Pasigedo valstybinių aukštojo mokslo bei profesinio rengimo įstaigų

Pasibaigus parodoms ir atslūgus organizaciniams rūpesčiams J.Beniulienė ne tik džiaugėsi rezultatu, bet tuo pačiu ir neslėpė apmaudo dėl to, kad šiais metais, kaip niekada anksčiau, abejingai į parodas atsižvelgė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei kai kurios Lietuvos aukštosios mokyklos: „Mums, kaip organizatoriams, apmaudu buvo tik dėl to, kad lankytojai parodose pasigedo Lietuvos valstybinių aukštojo mokslo bei profesinio rengimo įstaigų, o parodose dominavo privatūs universitetai ir kolegijos.

Ypač maloniai nustebino dalyvaujančių užsienio universitetų gausa ir jų pasiruošimas parodai – akivaizdu, kad jiems brangus kiekvienas kontaktas. Bet susidariau įspūdį, kad Lietuvai nereikia talentų. Lengva ranka dovanojame mūsų jaunus protus užsienio mokymo įstaigoms“, – savo nuomonę išsakė J.Beniulienė.

Kartu su parodas organizavusia komanda ji tikisi, kad, pamatę lankytojų srautų skaičius ir įvertinę situaciją, jog pasibaigus pandemijai žmonės vėl noriai lankosi renginiuose, kitais metais šiose parodose aktyviau dalyvaus visos Lietuvos aukštosios mokyklos. Taip pat daugiau

dėmesio švietimo bendruomenei skirtiems renginiams parodys bei glaudžiau bendradarbiaus ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Kitaip, anot J.Beniulienės, 18-osios LR vyriausybės programoje deklaruojamas siekis didinti Lietuvos aukštojo mokslo įstaigų tarptautinį konkurencingumą taip ir liks tik „popierinis“ tikslas. „Proveržis valstybės švietimo politikoje, struktūrinė švietimo sektoriaus reforma reikalingi čia ir dabar, kitu atveju mes rizikuojame švietimo krizę išauginti iki nacionalinio saugumo krizės.

"Litexpo" nuotr./„Litexpo“
"Litexpo" nuotr./„Litexpo“

Juk antivalstybinės politikos skvarbai yra pasirenkami jautriausi visuomenės sluoksniai, kuriuos lengva paveikti, kurie yra pažeidžiami, kurių mąstymą galima lengviausiai pakreipti antivalstybine kryptimi. Įvykusios parodos paskatino mus susimąstyti ir užduoti klausimą valstybei – ar tikrai jai rūpi mūsų jaunimo ateitis? Į sostinę atvykę moksleiviai iš atokiausių Lietuvos kampelių pasijuto nelaukiami Lietuvoje.“

Jai pritarė ir parodų „Mokykla 2022“ ir „Karjera & Studijos 2022“ projektų vadovė Ernesta Trainytė: „Stebėdami lankytojus, jų nuotaikas, matėme, kokios reikalingos ir svarbios jiems yra šios parodos. Žmonės išsiilgę bendravimo su kolegomis, pažįstamais, kupini energijos ir noro dalytis sukauptomis žiniomis bei patirtimi. Nepaisant visą Europą apėmusio siaubo dėl Ukrainoje jau beveik pusantro mėnesio vykstančio brutalaus karo ir dėl to slogios žmonių nuotaikos, per abi dienas parodą aplankė daugiau nei 12 tūkstančių lankytojų“, – džiaugėsi parodų projektų vadovė.

Pasak jos, ypač didelio susidomėjimo sulaukė visi pranešimai ir seminarai karjeros ir savęs pažinimo temomis: „Tiesą sakant -, vos tilpo visi norintys į mūsų partnerio „Kalba.LT“ organizuojamus workshopus karjeros modeliavimo temomis ir atlikėjo Vaido Baumilos pranešimo metu apie studijų pasirinkimą. Didžiule moksleivių apgultimi džiaugėsi ir Lietuvos kariuomenės karo prievolės tarnybos, Policijos departamento, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos, kuri visus norinčius keltuvu kėlė apsidairyti po Vilnių ir leido realiai pajusti ugniagesio specialybę, atstovai. Parodos „Mokykla 2022“ dalyviai džiaugėsi, jog švietimo bendruomenė aktyviai domėjosi naujausiomis technologijomis ir paslaugomis, skirtomis mokyklai“, – svarbiausias parodų akimirkas prisiminė E.Trainytė.

Daug dėmesio sulaukė „Ateities mokytojų forumas“

Ypač didelio švietimo bendruomenės susidomėjimo sulaukė Švietimo ir inovacijų parodoje „Mokykla 2022“ vykęs „Ateities mokytojų forumas“, skirtas Lietuvos švietimo bendruomenei. Forume buvo atvirai diskutuojama apie ateities mokytojo kompetencijas, profesijos prestižą,

kalbama apie mokytojų bei mokinių karjeros klausimus, iškylančius mokykloje. O šio forumo tiesioginę transliaciją, pasak organizatorių, stebėjo daugiau nei 10 tūkstančių žiūrovų: „Tai, kad sulaukėme tokio didelio švietimo bendruomenės atstovų susidomėjimo, tik patvirtino, kad tokie renginiai labai reikalingi. Forumą stebėjo daug žiūrovų – mokytojų, karjeros specialistų, mokyklų direktorių ir jų pavaduotojų, tėvelių, kuriems rūpi jaunimo ateitis ir naujovės švietime. Daugeliui tai buvo tikra tobulėjimo diena, kurios metu jie susipažino su naujausiais edukaciniais švietimo sprendimais bei karjeros ugdymo praktiniais įrankiais.

Tikiu, kad pozityvūs švietimo pokyčiai galimi tik konsoliduojant privataus verslo iniciatyvas, viešojo sektoriaus politinę valią, įtraukiant jaunimą bei jų tėvus. Kartais pamirštame, jog kiekvienas esame arba galime būti superherojumi. Tik reikia drąsiai nerti į savęs pažinimo kelionę, kurioje ne tik pažinsime savo talentus, gebėjimus, galias, bet ir patirsime įvairiausių nuotykių. Tik pažindami save, galėsime geriau ir greičiau pasirinkti savo svajonių kryptį, studijas ar darbą“, – sakė forumo idėjos sumanytoja ir organizatorė „Spotiself” strateginės plėtros vadovė Akvilė Alauskaitė.

„Litexpo“ nuotr./„Litexpo“
„Litexpo“ nuotr./„Litexpo“

Dalyviai tvirtina, kad parodos pranoko jų lūkesčius

Parodoje „Mokykla 2022” dalyvavusi Vilniaus verslo kolegiją įsigijusio MJJ fondo direktorė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė taip pat džiaugėsi lankytojų gausa bei jų aktyvumu ir sakė, kad paroda ne tik kad pateisino visus jų lūkesčius, bet ir juos pranoko: „Parodoje savo stendą turėjusios Vilniaus verslo kolegijos komanda džiaugėsi dideliais lankytojų srautais, turėjo daug konsultacijų su studijas besirenkančiais moksleiviais.

O tai ir buvo pagrindinis mūsų aukštosios mokyklos tikslas. Nėra nei vieno kito tokio masto renginio Lietuvoje, kuris po vienu stogu pritrauktų tiek mokyklų iš pačių įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių – aukštojoje mokykloje studijuoti siekiantys moksleiviai kartu su savo mokytojais autobusais vyko į parodą pamokų metu. Kitais metais būtinai vėl dalyvausime parodoje, nes ši paroda mūsų kolegijai yra strateginė.”

Iki pandemijos atskirai organizuotos parodos „Mokykla 2022“ ir „Karjera & Studijos“ šiais metais pirmą kartą buvo organizuotos tomis pačiomis dienomis. Nuo šiol bus siekiama išlaikyti visų mokymo pakopų integralumą: nuo mokyklos iki profesinio ugdymo, universitetinio švietimo, karjeros pokyčių ir mokymosi visą gyvenimą. Tikimės, kad ateityje šių parodų vertę labiau įvertins ne tik moksleiviai, bet ir persikvalifikavimo galimybių ieškantys suaugę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai