Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvos universitetui – įvertinimas tarptautinėje erdvėje

Didžiausia aukštoji mokykla Šiaurės Lietuvoje – Šiaulių universitetas – šį pavasarį sulaukė pripažinimo iš užsienio ekspertų. Tarptautinė išorinio institucinio vertinimo komisija apie Šiaulių universiteto pastaraisiais metais nuveiktus darbus atsiliepė itin teigiamai. O pasauliniame aukštųjų mokyklų reitinge „U–Multirank“ tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų universitetas užėmė 5–ąją vietą.
Studentai
Studentai / A. Jonaičio nuotr.

„Tai, kas padaryta per paskutinius trejus metus – džiugina. Belieka jus pagirti už tai, ką padarėte esant tokioms sudėtingoms politinėms ir ekonominėms aplinkybėms“, – pristatydamas preliminarias vertinimo pastabas teigė tarptautinės komisijos pirmininkas profesorius Andreas Knorr iš Viešųjų administravimo mokslų universiteto Speyer (Vokietija). Pasak jo, universiteto parengta savianalizės ataskaita yra geriausia, kokią jam yra tekę skaityti dirbant įvairiose šalyse.

Kaip teigia Šiaulių universiteto rektorius profesorius Donatas Jurgaitis, universitetui šie pastebėjimai – tarsi patvirtinimas, jog 2015 m. sukurta naujoji universiteto veiklos strategija veikia, jog einama tinkama linkme siūlant aukšto lygio studijas. „Esame ne tik įstaiga, kur įgyjamas kokybiškas išsilavinimas, bet ir vieta, svarbi mūsų regiono verslumui ir klestėjimui. Mūsų studentai lieka savame krašte ir kuria jame gerovę, užuot važiavę į kitus Lietuvos miestus ar užsienį. Tokią universiteto misiją žadame tik stiprinti“, – sako jis.

Projekto partnerio nuotr./Ekspertų komisija
Projekto partnerio nuotr./Ekspertų komisija

Tarptautinės komisijos ekspertų nuomone, per trejus metus ženkliai padidėjo universiteto poveikis regionui bei sustiprėjo ryšiai su socialiniais partneriais, o tarp sričių, kuriose universitetas turėtų dirbti aktyviau, buvo paminėti taikomieji moksliniai tyrimai.

Pasak Studijų kokybės vertinimo centro Vertinimo koordinatorės Tautvilės Tunaitienės, remiantis atlikto išorinio vertinimo rezultatais aukštosios mokyklos yra akredituojamos, be to, ekspertų išvados sudaro prielaidas aukštųjų mokyklų veiklai gerinti. „Vertinimo tikslas yra ne tik įvertinti esamą aukštosios mokyklos būklę, bet ir pateikti veiklos tobulinimo rekomendacijas“, – teigia ji. Šiaulių universitetą vertinę ekspertai dar rengia vertinimo išvadas, o galutinis ekspertų siūlomas vertinimo sprendimas turėtų būti paskelbtas apytikriai gegužės pabaigoje.

Universitetas tarptautiniu mastu palankiai įvertintas ir kituose – „U–Multirank“ – reitinguose, kuriuose aukštųjų mokyklų veikla analizuojama remiantis studijų, mokslinių tyrimų, žinių perdavimo, tarptautiškumo ir poveikio regionui vertinimo kriterijais. „Mūsų atveju, šie reitingai patvirtino universiteto stipriąsias ir silpnąsias puses, kurias jau buvome įsivardiję parengtoje savianalizėje. Be to, visad naudinga pamatyti, kaip universitetas atrodo platesniame, ne tik nacionaliniame, kontekste“, – teigia Šiaulių universiteto Strateginio ir kokybės valdymo tarnybos direktorė dr. Renata Bilbokaitė.

Z. Ripinskio nuotr./Šiaulių universitetas pasauliniame aukštųjų mokyklų reitinge „U–Multirank“ tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų užėmė 5–ąją vietą.
Z. Ripinskio nuotr./Šiaulių universitetas pasauliniame aukštųjų mokyklų reitinge „U–Multirank“ tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų užėmė 5–ąją vietą.

„U-Multirank“ reitinguose aukščiausias įvertinimas gautas už poveikį regionui – aukštą absolventų, įsidarbinančių regione, skaičių: 80 proc. bakalaurų ir 82 proc. magistrų. Aukščiausi įvertinimai gauti ir tokiose srityse, kaip laiku baigtos bakalauro ir magistrantūros studijos bei magistrantūros studijos užsienio kalba – tokių universitete yra daugiau negu pusė. Maksimaliai įvertinta ir meno produkcija, kuri buvo pristatyta tarptautinėse aukšto lygio meno parodose, bienalėse. „U–Multirank“ vertinimas, kaip ir tarptautinės komisijos pirminis atsiliepimas, parodė, jog universitetas turėtų stiprinti mokslinių tyrimų sritį.

Nors viešojoje erdvėje „U–Multirank“ tyrimas sulaukia kritikos dėl jo subjektyvumo, dr. R. Bilbokaitės nuomone, jis nėra blogesnis už kitus reitingus. „Galbūt vienas ar kitas tyrimo rodiklis ir neatspindi tikrosios situacijos, tačiau vertinama yra pagal daugybę kriterijų ir bendras vaizdas dėl to neišsikraipo. Vis dėlto tokie rodikliai, kaip mokslo publikacijų skaičius, gautos lėšos, studentų skaičius, projektų skaičius, įsidarbinamumas, yra tyrimo pagrindas. Taigi kokie jie – toks ir rezultatas reitinge“, – aiškina ji.

Šiemet rengiant „U–Multirank“ reitingą buvo vertinta daugiau kaip 1300 universitetų ir aukštųjų mokyklų iš 90 šalių. Lietuvoje reitinguota 19 aukštųjų mokyklų. Pagal surinktą aukščiausių įvertinimų kiekį penktąją vietą Šiaulių universitetas dalijasi su Lietuvos sporto universitetu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų