LSAS primena, jog išankstinis balsavimas vyko trečiadienį ir ketvirtadienį (birželio 3 ir 4 dienomis) savivaldybėse. Balsuojant svarbu turėti savo asmens dokumentą, teigiama LSAS pranešime.
Birželio 1 dieną LSAS inicijavo diskusiją su jaunaisiais kandidatais į Europos parlamentą, kurioje dalyvavo septyni atstovai iš penkių kandidatuojančių partijų. LSAS pažymi, jog valdančiojoje daugumoje esančios partijos – Tėvynės sąjungos – krikščionių demokratų partijos atstovai į studentų klausimus atsakyti neatvyko. LSAS primena, kad rinkimuose balsuojama už vieną partiją, o biuletenio apačioje tos partijos kandidatai gali būti reitinguojami skiriant jiems pirmumo balsus.
Dar svarstantiems už ką balsuoti, LSAS siūlo susipažinti su birželio 1 dieną vykusios diskusijos medžiaga. Anot LSAS, jaunieji kanditatai, surinkę daugiausia balsų, galėtų atsovauti Lietuvos jaunimą Europos lygmeniu.
Jaunieji kandidatai į Europos Parlamentą atskleidė ar pasisako už nemokamą mokslą, samprotavo kas galėtų tapti Lietuvos „Nokia“, ką keistų savo studijose ir kaip jas vertina bei išdavė, kas jų nuomone Lietuvos aukštosioms mokykloms trukdo išugdyti Nobelio premijos laureatą.
Jaunieji kandidatai teigė, jog kiekvienas studentas bent vieną semestrą turėtų studijuoti užsienyje, dešimt klasių baigę moksleiviai nebeturi kur tęsti savo studijų, nes profesiniam sektoriui neskiriamas deramas dėmesys. Anot jų, abiturientai masiškai išvykstantys į užsienį ne problema, o to priežastis – aukštosios mokyklos negalinčios konkuruoti su Europos aukštosiomis mokyklomis, o pagrindinė aukštojo mokslo reformą įgyvendinančių politikų problema – jie nesuvokia, kad studentas yra tikrasis aukštojo mokslo reformos prioritetas. Aukštojo mokslo sistema suinteresuota ne kokybiškais pokyčiais, o gražiomis ataskaitomis – kalbėjo jauni kandidatai į Europo parlamentą atsakinėdami į studentų užduotus klausimus.