Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Ministras Gintaras Steponavičius: studentų psichikos sveikata suabejojusio VU profesoriaus elgesys kenkia aukštojo mokslo reputacijai ir turi būti įvertintas

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius teigia, jog Vilniaus universiteto (VU) profesoriaus Algirdo Miškinio elgesys nedaro garbės jo atstovaujamai aukštajai mokyklai, kenkia aukštojo mokslo reputacijai ir turi būti įvertintas vadovybės.
Nemaloni staigmena absolventams – diplomas su klaidomis.
Nemaloni staigmena absolventams – diplomas su klaidomis. / 15min.lt skaitytojos nuotr.

VU magistro studijų absolventai jiems išduotuose diplomuose rado korektūros klaidų ir jas paviešino. Tuo metu A.Miškinis, kuris yra VU Ekonomikos fakulteto magistro studijų ir fakulteto plėtros reikalų prodekanas, komentuodamas situaciją suabejojo dėl korektūros klaidos nepatenkintų studentų psichine sveikata.

„Universitetui vietoje to, kad pripažinti ir taisyti kad ir elementarias korektūros klaidas moralizuoti jauniems žmonėms nei garbės nedaro, nei solidžiai atrodo. (...) Aš manau, kad turi reaguoti ir fakulteto vadovas ir atitinkamai viso universiteto vadovas. Tai, mano supratimu, yra tikrai kenkiantis ne tik vieno universiteto, bet ir viso aukštojo mokslo reputacijai elgesys“, – BNS sakė G.Steponavičius paprašytas pakomentuoti profesoriaus pasisakymus.

„Aš manau, geriausias patvirtinimas, kad, jei nėra suprantama, kad studentai yra lygiaverčiai viso studijų proceso, įskaitant ir jo pabaigimą, dalyviai, tai, vadinasi, šitam universitetui dar ilgas kelias su visomis pertvarkomis, kuriose jie neskubėjo būti aktyvūs dalyviai“, – sakė ministras.

VU Ekonomikos fakulteto dekanė, kuri taip pat yra ir VU Senato komisijos narė, Birutė Galinienė BNS teigė taip pat kritiškai vertinanti kolegos profesoriaus viešą komentarą, kuriame reiškiamos abejonės žmonių psichine sveikata.

„Manau, kad šitaip tikrai nederėtų kalbėti“, – sakė B.Galinienė.

Paklausta, ar profesoriaus pasisakymai gali būti vertinami etikos požiūriu atitinkamų VU institucijų, B.Galinienė neatmetė tokios galimybės, jei kas nors inicijuotų tokius svarstymus.

„Aš sutinku, kad nederėtų taip kalbėti, bet aš iš tikrųjų ne apie studentę taip kalbėjau. Aš kalbėjau bendrai, kad šitas klausimas išpūstas labai, nes prieš tai buvo panašūs atvejai minėti ir iš kitų universitetų ir aš pagalvojau, kad dėl vienos klaidos tai tikrai žinios nedingsta, diplomas neprarandamas ir visąlaik galima tą diplomą pakeisti. Ir pasakiau, man keista, kad Lietuvoje iš smulkmenos padaromas toks didelis triukšmas ir, matyt, Lietuvos visuomenė nėra labai sveika, jei taip viskas vyksta. (...) Man tikrai labai gaila, galvoju paskambinti studentei ir atsiprašyti, apie ją tikrai nieko blogo negaliu pasakyti, mes iki šiol labai gerai bendradarbiavome ir tikrai visos klaidos bus ištaisytos“, – BNS penktadienį kalbėjo prof. A.Miškinis.

Studentai nusivylę

Kaip rašė 15min.lt, anot studentės Agnės, diplomai su tokiomis klaidomis atrodo kaip atspausdinti pogrindžio daugiabučio rūsio spaustuvėje, kurioje gali gauti pasą, diplomą ar ką tik užsimanai.

„Visą studijų laikotarpį prie mūsų, studentų, yra kabinėjamasi dėl paraščių milimetrų neatitikimų ar dėstytojams nepatinkančių lentelių spalvų, o štai universitetas leidžia sau mums įteikti tokius diplomus. Negana to, studijų kaina šiais laikais tikrai nėra maža, ir aš, sumokėjusi 12804 litus už savo magistro studijas bent jau diplomą, nebekalbant apie studijų kokybę, norėčiau gauti normalų. Manau, bent jau už popierių be klaidų aš tikrai susimokėjau pakankamai“, – laiške 15min.lt „Studentų zonai“ rašė VU absolventė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos