„Tai yra mūsų, Seimo ir Vyriausybės, bendras tikslas (pasiekti 6 proc. BVP), o kada tai būtų galima pasiekti, tam numatomos švietimo srityje didžiulės struktūrinės pertvarkos, siekiant užtikrinti sistemos tvarumą, efektyvumą. Reikia ieškoti resursų tiek pačiame biudžete, tiek pačioje sistemoje“, – BNS sakė ministrė.
Tačiau konkrečiai metų, kada šis rodiklis galėtų būti pasiektas, nenurodė.
„Tikrai nesiimčiau prognozuoti. Aš manau, kad turėtų būti sudarytos sąlygos vykdyti kokybišką švietimą, ir finansavimas nėra tikslas pats savaime, yra daug svarbiau, kokiais tikslais ir kam mes jį panaudojame“, – pabrėžė J.Petrauskienė.
Švietimo finansavimo klausimus ministrė šią savaitę aptarė su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Seimo pirmininko biuras pranešė, kad „ministerijos ir Seimo vadovai išreiškė abipusį pritarimą ilgalaikiam siekiui skirti švietimui 6 proc. BVP dydžio finansavimą, kad būtų užtikrintas Lietuvos švietimo sistemos konkurencingumas, pagerinta studijų kokybė“.
Ne mažiau kaip 6 proc. BVP švietimui rekomenduoja skirti UNESCO bei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija. Anksčiau patvirtinta Nacionalinė švietimo strategija 2013–2022 metams numato, kad švietimui tenkanti BVP dalis 6 proc. rodiklį turėtų pasiekti 2022 metais, o 2017 metais pagal planą rodiklis turėtų būti 5,8 procento.
Kaip BNS informavo Švietimo ir mokslo ministerijoje, 2016 metais švietimui teko 4,3 proc. BVP, o 2017 metais šis rodiklis sieks 4,7 proc. bendrojo vidaus produkto.