„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ministrė: „Tūkstantmečio mokyklų“ programa siekiama sumažinti pasiekimų skirtumus

Pagrindinis „Tūkstantmečio mokyklų“ programos siekis yra sumažinti pasiekimų skirtumus tarp miestų ir regionų mokinių, ir ji bus pritaikyta specifiškai kiekvienai savivaldybei, sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
Jurgita Šiugždinienė
Jurgita Šiugždinienė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Programos tikslai yra pasiekimų skirtumų mažinimas, ypač tarp miesto ir rajono mokyklų. Esame gavę daugybę rekomendacijų, jos eina visą dešimtmetį, ir pagrindinė Europos Sąjungos ir EBPO rekomendacijų esmė – jog yra didžiuliai pasiekimų skirtumai, kurie kartais vyresnėse klasėse gali siekti iki pusantrų metų. Šita programa būtent yra nukreipta į skirtumų mažinimą“, – per susitikimą su opozicine Darbo partijos frakcija Seime antradienį sakė J.Šiugždinienė.

Ministrė pristatydama „Tūkstantmečio mokyklų“ programą pabrėžė, kad ji bus pritaikyta prie kiekvienos savivaldybės situacijos, nes problemos, su kuriomis susiduria savivaldybės, skiriasi, kai kuriose reikia stiprinti pradinį lygmenį, kitose – gimnazijų, ir t. t.

„Programa kuo yra specifinė – kad šiuo atveju programą įgyvendina konkrečios savivaldybės, tai ne šabloninė programa, o skirta kiekvienos savivaldybės unikaliai situacijai“, – sakė J.Šiugždinienė.

„Mūsų tikslas yra kartu su savivaldybe įsivertinti situaciją, turime švietimo būklės ataskaitą, savivaldybės pačios žino, kur yra silpni taškai. Kartu su savivaldybe susėsime ir sutarsime, kur yra didžiausio potencialo intervencijos, turi būti ne mažiau trijų mokyklų, kurios tiesiogiai dalyvaus programoje. (...) Savivaldybė rengs pažangos planą, bus aiškiai išdėstyta, kokie yra tikslai, kas planuojama daryti, ir tam tikri įsipareigojimai dėl tikslų pasiekimo“, – kalbėjo ministrė.

Vasario 1 dieną startavo „Tūkstančio mokyklų“ programa: savivaldybės turi aštuonias savaites pranešti, ar ketina joje dalyvauti, atlikti švietimo būklės analizę ir kitus parengiamuosius darbus.

Liepą–rugpjūtį numatoma pasirašyti pirmąsias sutartis su savivaldybėmis ir nuo naujų mokslo metų pradėti įgyvendinti savivaldybių pažangos projektus.

Bendras projekto biudžetas siekia 210 mln. eurų.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programa bus įgyvendinama dviem etapais, pirmasis jų prasideda vasario 1-ąją ir baigiasi 2026-ųjų birželio 30-ąją.

Anot J.Šiugždinienės, planuojama, kad pirmasis programos etapas pasieks 150 mokyklų, o galutinis programos tikslas būtų, jog „Tūkstantmečio mokyklomis“ taptų visos šalies įstaigos.

Tikimasi, kad programoje dalyvaus ne mažiau kaip trys vienos savivaldybės mokyklos, jei tiek jų savivaldybėje yra. Jei savivaldybėje nėra tūkstančio mokinių ar trijų kriterijus atitinkančių mokyklų, jos kviečiamos kooperuotis su kitomis, didesnėmis, savivaldybėmis.

Programoje gali dalyvauti pradinės, pagrindinės mokyklos, progimnazijos ir gimnazijos, kuriose mokosi ne mažiau kaip 200 vaikų ir kurios nevykdo mokinių atrankos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs