Mokslininkai kurs ypatingas savybes turinčią kosmetiką: studentai jau gamina bandomuosius preparatus

Kosmetikos pramonė – viena perspektyviausių ir sparčiausiai besivystančių pramonės šakų Lietuvoje. Mokslas ir pramonė – neatsiejami, sutelkus fundamentalias žinias ir verslo patirtį galima sukurti inovatyvius, patrauklius gaminius pasaulinei rinkai. Kauno technologijos universitete ruošiami būsimi kosmetikos pramonės specialistai.
Laboratorija
Laboratorija / 123RF.com nuotr.

Kosmetikai keliami nauji reikalavimai

Pastaruoju metu Lietuvoje ir visame pasaulyje didelis dėmesys yra skiriamas natūraliai, ekologiškai kosmetikai. Atsisakoma gyvūninės kilmės žaliavų ir sintetinių junginių: kvapiklių, dažiklių, konservantų sukuriant saugesnius, aukštesnės kokybės produktus, kurie suteikia itin veiksmingų rezultatų nesukeldami pavojaus vartotojui. Atkreipiamas dėmesys ne tik į galutinį produktą, bet ir į jo pakuotę. Imta vertinti tvarias pakuotes, siekiant sumažinti atliekų kiekį, aplinkos taršą.

„Saugi, aukštos kokybės ir net personalizuota kosmetika – tai, kur link juda ateities kosmetikos pramonė“, – sako Odeta Baniukaitienė, KTU Cheminės technologijos fakulteto, Polimerų chemijos ir technologijos katedros docentė ir tikina, kad tai išties nemažas iššūkis gamintojams.

Organizatorių nuotr./Odeta Baniukaitienė
Organizatorių nuotr./Odeta Baniukaitienė

O. Baniukaitienė teigia, kad įmonės, norinčios įgyti ir išlaikyti konkurencinį pranašumą, vartotojams turi pateikti inovatyvius produktus, kurie išsiskiria ne tik sudėtimi, bet ir pateikimo forma. „Kauno technologijos universitete ruošiami kvalifikuoti ir kūrybingi kosmetikos srities specialistai. Taikomosios chemijos studentai, bendradarbiaudami su įvairių šalių universitetų atstovais, kuria net tokias universalias priemones, kaip polimerinės membranos ar nanogranulės, mikrogranulės su įkapsuliuotais aktyviais junginiais.

Priklausomai nuo įkapsuliuotų junginių, membranos ar priemonės su nanogranulėmis, mikrogranulėmis odą gali šviesinti, drėkinti, mažinti paburkimą ir raukšles. Jos taip pat gali pašalinti nešvarumus, negyvas epidermio odos ląsteles, sumažinti odos ar nagų šiurkštumą, normalizuoti riebalų sekreciją taip skatinant plaukų, nagų augimą ar odos regeneraciją. Be to, funkcionalizuotos membranos ar polimerinės granulės yra perspektyvios ne tik kosmetikos, bet ir farmacijos, audinių inžinerijos ir kitose srityse“, – sako O. Baniukaitienė.

Studentai įgyja įvairiapusių gebėjimų

„Pasirinkę Taikomosios chemijos kosmetikos kryptį, studentai įgyja žinių apie kosmetikos preparatų gamybai naudojamas žaliavas, paskirtį preparatuose bei poveikį žmogaus organizmui. Studentai susipažįsta su plaukų bei odos priežiūros preparatų, dekoratyvinės kosmetikos, asmeninės higienos priemonių kompozicijomis ir geba savarankiškai pagaminti preparatus“, – kosmetikos studijų kryptį pristato O. Baniukaitienė.

Docentė akcentuoja, kad kosmetika yra skirta išoriniam naudojimui – valyti, apsaugoti, aromatizuoti, pagerinti išvaizdą ir kt. „Kosmetikos produktų gamyboje naudojama tūkstančiai įvairių cheminių medžiagų, kai kurios gali turėti neigiamos įtakos sveikatai, todėl kuriant preparatus labai svarbu tinkamai parinkti medžiagas ir jų koncentracijas“, – perspėja O. Baniukaitienė ir priduria, kad pasirinkę kosmetikos kryptį studentai supažindinami su reikalavimais, kurie keliami kosmetikos priemonių kokybei bei saugai.

O. Baniukaitienė teigia, kad KTU Cheminės technologijos fakulteto Taikomosios chemijos specialybę baigę absolventai gali pritaikyti savo žinias ir tapti kosmetikos įmonių produktų kūrimo, vystymo ir kokybės užtikrinimo specialistais, ekspertais, gamybos vadovais, technologais.

Absolventams atsiveria plačios galimybės


Kosmetikos srities specialistams atsiveria perspektyvios karjeros ir darbo galimybės. Studentai turi galimybę įmonėse atlikti praktiką, įsidarbinti ir pritaikyti fundamentalias žinias.

Pasak UAB „Cosmoway“ rinkodaros vadovės Justės Pinkevičienės, KTU turi dideles, modernias laboratorijas ir ruošia aukštos kvalifikacijos specialistus.

Organizatorių nuotr./Justė Pinkevičienė
Organizatorių nuotr./Justė Pinkevičienė

UAB „Cosmoway“ dirba KTU studijas baigę ar dar tik studijuojantys specialistai, kokybės skyriui vadovauja KTU doktorantė. „Didžioji dalis mūsų jaunosios kartos atstovų pradėjo veiklą kaip praktikantai, susidomėjo darbo specifika ir nusprendė, kad norėtų siekti karjeros mūsų įmonėje. Matydami perspektyvius jaunuosius komandos narius padedame jiems kuo greičiau tobulėti kosmetikos rinkoje“, – sako UAB „Cosmoway“ bendraturtė, rinkodaros vadovė Justė Pinkevičienė.

Mokslas ir pramonė – neatsiejami

KTU bendradarbiauja su verslo įmonėmis, kurios kuria ir gamina kosmetiką, o svarbiausia yra atviros naujoms idėjoms.

Organizatorių nuotr./Ieva Čepononė
Organizatorių nuotr./Ieva Čepononė

Pasak UAB „Biok laboratorija“ rinkodaros vadovės Ievos Čepononės, bendradarbiavimas su mokslo institucijomis yra vienas iš sėkmingų būdų kurti inovatyvius produktus. I. Čepononės teigimu, inovatyvūs produktai – ilgalaikė įmonės veiklos perspektyva. „Dirbant su progresyviais mokslininkais moderniose laboratorijose verslas padidina savo konkurencingumą, praplečia produktų asortimentą, o sukurti išskirtiniai produktai atveria duris į didžiuosius prekybos tinklus. Taip pat ir mokslininkams naudinga pajusti rinkos pulsą ir praktiškai pritaikyti akademines žinias. Bendradarbiavimas suteikia galimybę universitetų studentams susipažinti su verslo poreikiais ir ateityje tapti perspektyviais darbuotojais“, – sako Ieva Čepononė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai