Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gražina Lygnugarienė: studijų metais kiekviena diena buvo nuotykis

Studijų metais Gražina Lygnugarienė daug draugių neturėjo. Priežastis paprasta – merginos retai rinkosi pramonės – civilinės statybos inžinieriaus specialybę, tad laiką jai teko leisti vyriškoje draugijoje. G.Lygnugarienei tai nesukėlė jokių problemų, nes visą dėmesį norėjo skirti mokslams. Ir nors dėl gautos akademinės skolos mokslus baigė metais vėliau, dabar statybų valdymo įmonės „Infostat“ direktorei šis laikas atrodo tiesiog kupinas nuotykių.
Gražina Lygnugarienė
Gražina Lygnugarienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Ką prisimenate iš studijų?

Studijuoti man žymiai labiau patiko nei mokytis mokykloje. Tai buvo geras laikas – viskas nauja, įdomu, daugybė įspūdžių. Be to, kitas draugų ratas, įtraukianti visuomeninė veikla. Lankiau akademinį irklavimą, šokau „Vingio“ ratelyje, su kuriuo pasirodėme „Dainų šventėje“.

Kokie žmonės Jus supo?

Tiek studijų, tiek darbo metu mane nuolat supa vyriškas kolektyvas. Mano kurse buvo 30 žmonių, tarp kurių buvo tik trys merginos. Tai man nesukėlė jokių problemų, nes ir giminių tarpe dauguma buvo vyriškos lyties atstovai – galbūt dėl to gerai žaidžiau futbolą, ledo ritulį bei gana taikliai šaudžiau. Tiesa, mokslus baigė vos pusė kursiokų – 14 vaikinų, o aš, gavusi matematikos skolą, diplomą gavau jau su kita grupe.

Kuo buvo ypatingas šis laikas?

Nuotykiai – kiekvieną dieną. Lankydavomės studentų kavinėje „Visytė“, diskotekose, čiuožyklose. Be smagių nutikimų teko ir daug mokytis. Visuomet lydėdavo paskutinės nakties stresas, kurios metu imdavomės įvairiausių priemonių, kad tik išnaudotumėme kiekvieną iki egzamino likusią minutę. Pavyzdžiui, prieš egzaminus ar kursinių darbų pateikimą, laikydavau kojas šaltame vandenyje, kad neužmigčiau.

Asmeninio archyvo nuotr./Bulvių lauke (G.Lygnugarienė kairėje pirma pirmoje eilėje)
Asmeninio archyvo nuotr./Bulvių lauke (G.Lygnugarienė kairėje pirma pirmoje eilėje)

Kokie mokslo rezultatai?

Pirmūnė nebuvau, mokiausi vidutiniškai, nes nebuvo lengva. Kaip minėjau, buvau ir skolą iš aukštosios matematikos gavusi. Bet tokia pamoka naudinga, juk tai studijų metas, kai kiekviena patirtis daug duoda. Tegul būsimi studentai nesibaimina, nes nors tai ir sunkios studijos, tačiau viskas priklauso nuo noro ir įdėto darbo.

Kuo Jus praturtino studijos Vilniaus Gedimino technikos universitete?

Įgijau aukšto lygio inžinieriaus – statybininko kvalifikaciją. Pirmi studijų metai nebuvo labai įdomūs, tačiau vėliau laukė daug praktikos. Teko išbandyti viską: kloti šaligatvio plyteles, įrenginėti grindų dangą bei lyginti asfaltbetonį. O baigusi mokslus iškart ėmiau dirbti, nes gimė dukra.

Galbūt merginoms ir ne taip lengva, nes vyrauja tikslieji mokslai, tačiau to nereikia bijoti, vėliau įdėtas darbas duoda rezultatų. Be to, tai labai perspektyvu. Statyba, namų renovacija bei rekonstrukcijos – sritys, kurioms trūksta specialistų.

Ar palaikote ryšį su buvusiais bendrakursiais?

Bendravimo nenutraukėme. Su buvusiais dviejų kursų draugais susitinkame įvairiai: kartais kas dvejus metus, kartais susitikimai organizuojami ir dažniau. Taip pat dalyvauju VISI – VGTU ALUMNI klubo veikloje.

Gražinos Lygnugarienės dosjė:

  • Baigė VGTU (tuometinį Vilniaus inžinerinį statybos institutą), įgijo pramoninės – civilinės statybos inžinieriaus specialybę.
  • Penkiolika metų vadovavo UAB „Statva“ Kokybės laboratorijai; penkerius metus vadovavo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos priežiūros inspekcijai (VTPSI) prie Aplinkos ministerijos.
  • Nuo 2008 m. iki dabar UAB „Infostat“ direktorė, kuri atsakinga už žemės sklypų detaliųjų planų rengimą, pastatų projektavimą, taip pat yra teismo ekspertė.
  • Nuo 1990 metų Lietuvos statybos inžinierių sąjungos tarybos ir prezidiumo narė, o nuo 2008 m. VISI – VGTU ALUMNI klubo valdybos narė.
    Asmeninio archyvo nuotr./Praktika statybose (G.Lygnugarienė deainėje)
    Asmeninio archyvo nuotr./Praktika statybose (G.Lygnugarienė dešinėje)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos