Neformaliojo ugdymo krepšelis nebūtinai sumažins būrelių kainą

Nuo spalio 1-osios Lietuvoje įsigaliojantis 15 eurų krepšelis neformaliam ugdymui neįpareigos įstaigų ta pačia suma sumažinti kainos, tvirtina Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius.
Mokiniai
Mokiniai / Fotolia nuotr.

„Yra tikslas, kad kaina ženkliai sumažėtų, galbūt ne visa apimtimi. Pagrindinis tikslas yra ne sumažinti kainą, o pritraukti naujų vaikų, kurie galbūt negalėjo sau leisti tokios prabangos lankyti būrelio“, – sakė L.Kvedaravičius.

Jis tikino, kad tėvų lūkesčiai, jog kai kurių užsiėmimų kaina Vilniuje nuo spalio mažės, „yra pagrįsti“ ir pažadą piginti paslaugas yra davusios kai kurios Vilniaus privačios neformaliojo ugdymo įstaigos.

Pažadą piginti paslaugas yra davusios kai kurios Vilniaus privačios neformaliojo ugdymo įstaigos.

„Ne, nėra“, – paklaustas, ar tai yra konkretus įsipareigojimas, tvirtino vicemeras.

L.Kvedaravičiaus teigimu, konkrečių krepšelio lėšomis remiamų užsiėmimų sąrašas vilniečių vaikams turėtų paaiškėti kitos savaitės pradžioje. Vyriausybė tik rugpjūčio pradžioje patvirtino krepšelį – tai, anot L.Kvedaravičiaus, sukėlė nepatogumų savivaldybėms dėl per trumpo pasiruošimo laiko, tačiau Vilnius esą krepšelio įvedimui ėmė ruoštis anksčiau ir konkursus iki kitos savaitės pradžios turėtų spėti įvykdyti.

Jis neabejojo, jog tėvams užteks savaitės laiko pasirinkimui – apsispręsti dėl užsiėmimų bus privaloma iki spalio 1-osios.

„Manau, kad tėveliai, kurie anksčiau vesdavo vaikus į būrelius, jau yra pasirinkę. Nes nurodyti reikia tik pagrindinį būrelį, bet vaikas gali lankyti kelis. Manau, kad laiko pakankamai. Manau, didžioji dalis tą sugebės padaryti“, – sakė jis.

Savivaldybė pabrėžia, kad 15 eurų per mėnesį bus skiriamos ne tėvams, o konkrečioms ekspertų atrinktoms įstaigoms, kurios lėšas galės naudoti savai veiklai – priemonių įsigijimui, patalpų nuomai, darbo užmokesčiui ir t. t.

Savivaldybė pabrėžia, kad 15 eurų per mėnesį bus skiriamos ne tėvams, o konkrečioms ekspertų atrinktoms įstaigoms, kurios lėšas galės naudoti savai veiklai – priemonių įsigijimui, patalpų nuomai, darbo užmokesčiui ir t. t.

Neformalaus ugdymo krepšeliui  iš 2015 metų Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) biudžeto šiemet skirta 3,24 mln. eurų. Šie pinigai spalio–gruodžio mėnesiais bus išdalyti savivaldybėms pagal mokinių skaičių, Vilniui per šį laikotarpį turėtų atitekti apie 600 tūkst. eurų.

Vilniaus mero patarėjas Albertas Lakštauskas anksčiau yra patvirtinęs, kad krepšelio greičiausiai neužteks visiems vaikams. Vien savivaldybės finansuojamus būrelius lanko apie 18 tūkst. vaikų, manoma, dar bent tiek pat lanko privačias įstaigas, o Vilniui numatyta 13,3 tūkstančių krepšelių.

Sostinės tarybos sprendimu, prioritetas skiriant krepšelio lėšas bus skirtas pirmą kartą užklasinę veiklą pasirenkantiems vaikams, likę pinigai bus proporcingai padalinti įstaigoms pagal jas lankančiųjų skaičių. Tikimasi, kad su papildomomis lėšomis būrelius lankys 20 proc. vaikų daugiau.

Savivaldybės atstovų teigimu, ugdymo programos, kurias rengiamasi patvirtinti iki kitos savaitės, galės būti įvairios, vienintelė sąlyga yra bendrojo ugdymo mokykloms, kurioms finansavimas už būrelius negalės būti skirtas. Individualiai mokytojai tokias programas galės vykdyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis