Pagal ją, universitetai vykdys jungtines mokslinių tyrimų ir studijų veiklas, ieškos sutarimo dėl jungimosi klausimų ir veiklų.
„Toks tarybos sprendimas priimtas atsižvelgus į tai, kad nuo 2017 metų iki šiol vykusiose MRU ir VGTU derybose dėl jungimosi nepavyko suderinti visų nuostatų, užtikrinančių MRU išvystytų visų stiprių mokslo ir studijų branduolių veiklų tęstinumą bei leidžiančių viename universitete sutelkti unikalios dermės technologinių, socialinių ir humanitarinių mokslų potencialą“, – rašoma žiniasklaidai MRU išplatintame pranešime.
Pasibaigus VGTU ir MRU strateginės partnerystės (jungtinės veiklos) sutarties terminui, abiejų universitetų valdymo organai planuoja įvertinti partnerystės sutarties vykdymo rezultatus ir iki 2022 metų gruodžio 31 dienos pateikti Vyriausybei pasiūlymus dėl MRU ir VGTU konsolidavimo. Tokiam planui MRU taryba taip pat pritarė.
„Sieksime, kad įvyktų ne mechaninis universitetų sujungimas, bet aukščiausius studijų ir mokslo kokybės standartus atitinkančio universiteto sukūrimas“, – pranešime žiniasklaidai cituojama MRU tarybos pirmininkė Roma Žakaitienė.
Šiemet planuotos VGTU ir MRU jungtuvės neįvyko, nes universitetai nespėjo parengti reorganizavimo sąlygų ir statuto. Vyriausybė galutinę susijungimo datą universitetams pasiūlė apsibrėžti per mėnesį.