Ataskaitą parengė vyriausybės socialinio mobilumo ir vaikų skurdo komisija. Joje teigiama, kad prestižiniai, patys populiariausi Jungtinės Karalystės universitetai tampa vis mažiau socialiai atsakingi ir turi dar daug nuveikti, kad užtikrintų, jog visi potencialūs studentai turėtų galimybę į jį patekti.
Komisija nustatė, kad 24-uose geriausiuose Jungtinės Karalystės universitetuose 2011/2012 mokslo metais socialiai nuskriaustų studentų buvo 126 mažiau nei 2002/2003-iais. Tarp šių universitetų patenka ir Oksfordas bei Kembridžas.
Tyrimo rezultatai parodė, kad studentų iš valstybinių mokyklų, siekiančių bakalauro laipsnio prestižiškiausiuose universitetuose, minėtu laikotarpiu padaugėjo 1 464.
Pabrėžiama, kad beveik pusė per pastarąjį dešimtmetį šiuose universitetuose sukurtų naujų vietų atiteko privačių mokyklų studentams, jų skaičius išaugo 1 426.
Jaunimo iš vargingų šeimų dalis universitetuose sumažėjo nuo 19,9 proc. iki 19 proc.
Komisijos nuomone, rinktiniai universitetai turėtų gabius studentus atrinkti iš kuo platesnės auditorijos ir teigė, jog tikisi, kad artimiausiais metais situacija pasikeis.
Russelo grupės, atstovaujančios geriausius Didžiosios Britanijos universitetus, generalinė direktorė Wendy Piatt teigė, kad yra daug priežasčių, dėl kurių universitetai negali pakankamai atstovauti vargingųjų interesų. Vieni šių problemų universitetai išspręsti nepajėgūs.
Ši ataskaita paskelbta praėjus vos kelioms savaitėms po „Fair Access“ ataskaitos, kuri įspėjo, kad Anglijos geriausi universitetai nepadarė jokios arba menką pažangą priimdami studentus iš vargingų šeimų.
Universitetų ministras Davidas Willettsas teigė, kad vyriausybė yra pasiryžusi gerinti socialinį mobilumą ir džiaugėsi, jog šiemet iš vargingų šeimų, kuriose auga 18-mečiai, sulaukta kaip niekad daug paraiškų.