Po pirmojo priėmimo etapo aukštosios mokyklos šiemet buvo pasirašiusios apie 16 tūkst sutarčių.
Didžiąją dalį būsimų studentų sudaro šių metų abiturientai – 11,9 tūkst., iš jų valstybės finansuojamose vietose studijuos 7,6 tūkst.
Universitetuose nemokamai studijuos 5,3 tūkst. šių metų abiturientų – beveik tiek pat, kiek pernai, kolegijose – 2,3 tūkst. – beveik 800 daugiau nei pernai.
Universitetuose stojantieji daugiausia – beveik penktadalis – rinkosi socialinių mokslų studijų krypčių grupės programas. Kolegijose populiariausios buvo verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupės programos, kurias rinkosi beveik trečdalis stojančiųjų.
Taip pat universitetai sudarė beveik 7 tūkst. sutarčių dėl valstybės nefinansuojamų vietų su studijų stipendija, daugiausia jų – Vilniaus, Kauno technologijos ir Vilniaus Gedimino technikos universitetuose. Kolegijose sudaryta 4,4 tūkst. tokių sutarčių, daugiausia – Vilniaus ir Kauno kolegijose. Dažniausiai studijų stipendijos skiriamos privačioms aukštosioms mokykloms, tai yra viena iš studijų finansavimo formų.
Universitetuose stojantieji daugiausia – beveik penktadalis – rinkosi socialinių mokslų studijų krypčių grupės programas.
Būsimi studentai universitetuose taip pat sudarė ir beveik 3,5 tūkst. sutarčių dėl valstybės nefinansuojamų studijų vietų, daugiausia – Vilniaus, Vilniaus Gedimino technikos ir Vytauto Didžiojo universitetuose. Kolegijose sudaryta 3,6 tūkst. tokių sutarčių, daugiausia – Socialinių mokslų, Vilniaus ir Kauno kolegijose.
Pasak LAMABPO, populiariausia studijų programa yra medicina Lietuvos sveikatos mokslų universitete, taip pat populiarios programų sistemos Kauno technologijos universitete ir teisės studijos Vilniaus universitete.
Kolegijose populiariausia studijų programa – estetinė kosmetologija, taip pat studentai dažniausiai rinkosi tarptautinio verslo ir bendrosios praktikos slaugos studijų programas.
Pirmadienį prasideda papildomas priėmimas į aukštąsias mokyklas. Stojantieji savo prašymus jame galės registruoti iki kito ketvirtadienio.