Pakilęs LSMU gimnazijos ugdymo mokestis privertė tėvelius griebtis už galvų: 1000 eurų – normalu?

15min redakciją pasiekė susirūpinusios privačios Kauno LSMU gimnazijos auklėtinio mamos laiškas. Kaunietė teiraujasi, ar iki 1000 eurų už mokslo metus staiga šoktelėjęs ugdymo mokestis yra racionalus ir gerai pasvertas? Pasak jos, skaičiai kasmet vis auga, o paaiškinimo, kodėl – nėra.
Pamoka
Pamoka LSMU gimnazijoje / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Pagal naują 2017 m. vasario 27 d. gimnazijos direktoriaus įsakymą už pusmečio ugdymą teks mokėti 500 eurų, tad vieneri mokslo metai atsieis 1000 eurų! Tai kone prilygsta universitetinių studijų kainai! Moksleivių tėvai yra be galo pasipiktinę... Ši gimnazija tampa ne protingų, o turtingų vaikų gimnazija“, – rašoma kaunietės laiške.

Universitetas į gimnazijos veiklą jau yra investavęs 1,87 mln. eurų.

Anot moters, mokestis vis keliamas ir keliamas. Ir tam ribų, rodos, nėra.

Viskas – vardan kokybės

LSMU gimnazija – nevalstybinė mokykla, o jos vienintelis steigėjas yra Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU). Universitetų atstovų pasiteiravus, kodėl nuspręsta nuo kovo 1 d. padidinti mokestį už ugdymą, šie atsakė, viską darantys mokslo kokybės vardan.

Universitetas į gimnazijos veiklą jau yra investavęs 1,87 mln. eurų, už kuriuos buvo įrengtos naujausios laboratorijos, nupirkta moderni kompiuterinė įranga, nauji baldai, renovuotas gimnazijos pastatas, suremontuotos dalies gimnazijos erdvės, valgykla. 2017 m. universitetas numatęs investuoti dar ketvirtį milijono.

„Suprasdami, kad gimnazijos dotavimas nėra pagrindinė universiteto veikla ir kad investicijų nepakaks kokybiškam mokinių ugdymui užtikrinti, turime siekti, kad gimnazija taptų kuo labiau finansiškai savarankiška.

Vienas iš pagrindinių šių metų gimnazijos tikslų gerinant ugdymo kokybę – išlaikyti ir motyvuoti gimnazijos geriausius mokytojus ir pritraukti naujus specialistus iš Lietuvos. Matome, kad gabius mokinius gali mokyti tik tikri savo srities profesionalai.

Todėl nuo kitų mokslo metų ketiname mažinti mokytojų kontaktinių valandų skaičių, kartu palikdami nesumažėjusį atlyginimą. Tam lėšų mokinio krepšelyje nepakanka“, – paaiškino LSMU gimnazijos direktorius Arūnas Bučnys, atkreipęs dėmesį į tai, kad nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. gimnazijoje mokiniams pasiūlyta 191 val. kontaktine valanda daugiau, negu priklauso pagal Bendruosius ugdymo planus.

Mokesčiai už studijas – daug didesni

Pagal gimnazijos įstatus (tai numatyta ir mokymo sutartyse) tėvai turi būti informuoti apie mokesčio pasikeitimą prieš 6 mėn. Tai, anot universiteto atstovų, padaryta informuojant tėvus per „e.dienynas“ sistemą.

„Vertiname, kad daugelis supranta, jog investicija į vaikų išsilavinimo kokybę žymiai svarbesnė nei naujas išmanus vaiko žaislas. Suprasdami, kad kai kurioms šeimoms padidėjęs mokestis gali būti finansiškai skausmingas, praplėtėme galimybes gauti lengvatas“, – patikino A.Bučnys.

Pastarąjį kartą mokestis už ugdymą naujai priimtiems mokiniams LSMU gimnazijoje kilo nuo 2016 m. gegužės 1 d. Jis, A.Bučnio įsitikinimu, nėra didesnis negu kitose nevalstybinėse ugdymo įstaigose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. O ir neprilygsta jis, kaip teigė skundo autorė, universitetinių studijų mokesčiui.

„Priklausomai nuo studijų pakopos ir programos mokestis universitete Lietuvos studentams gali siekti iki 4 560 eurų, studijuojantiems anglų kalba – 12 tūkst. eurų“, – teigia LSMU atstovai.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Arūnas Bučnys
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Arūnas Bučnys

Lengvata suteikta trylikai mokinių

Šiuo metu gimnazijoje mokosi 637 mokiniai. Lengvatų suteikimą sprendžia komisija, kurioje dalyvauja gimnazijos tarybos, tėvų ir mokytojų atstovai, kurie priima sprendimus nuo dalinio įmokos sumažinimo iki visiško anuliavimo.

Pasak LSMU Rinkodaros ir komunikacijos tarnybos vadovės Vitalijos Cariovos, lengvata buvo pritaikyta 13 mokinių: „75 proc. lėšų iš tėvų mokesčio už ugdymą skirta pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčiui, 16 proc. panaudota paslaugoms įsigyti, 5,5 proc. – mokymo priemonėms, likusi dalis kitoms išlaidoms“.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LSMU mokykla
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LSMU mokykla

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Komunikacijos skyrius informavo, jog nevalstybinėse mokyklose mokestį už mokymą nustato pats mokyklos steigėjas. Jis mokamas mokymosi sutarties pagrindu. ŠMM šio mokesčio nenustato, taip pat nedisponuoja duomenimis apie jį.

Kauno miesto savivaldybėje šiuo metu yra 11 nevalstybinių bendrojo ugdymo mokyklų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų