Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas „valstietis“ Eugenijus Jovaiša teigė, kad šis nutarimas parodo politinę valią ir valstybės prioritetą.
„Taip rodome politinę valią, kur mes kreipiame savo dėmesį kaip į pirmos eilės valstybės uždavinį“, – teigė jis.
Konservatorius Mantas Adomėnas teigė, kad šis nutarimas – prielaida aktyviems pokyčiams aukštojo mokslo srityje. Jis pabrėžė, kad negalima leisti aukštajam mokslui toliau stagnuoti ar net ristis žemyn.
„Šį nutarimo projektą inicijavo MOSTA, atlikusi aukštųjų mokyklų būklės analizę. Ta pati Jurgita Petrauskienė, kuri vadovavo MOSTA, dabar yra švietimo ir mokslo ministrė. Tai būtų paraginimas jai pačiai“, – atkreipė dėmesį liberalas Gintaras Steponavičius.
MOSTA parengtame dokumente, anksčiau pristatytame Seime, siūloma optimizuojant aukštųjų mokyklų tinklą Lietuvoje iki 2025 metų palikti veikti 3–5 universitetus, taip pat vieną ar dvi menų akademijas bei Karo akademiją.
Pagal MOSTA analizę, Vilniuje veiktų du universitetai, viena ar dvi menų akademijos bei Karo akademija. Kaune siūloma palikti vieną ar du universitetus, Klaipėdoje veiktų universitetas ar jo padalinys, o Šiauliuose – universiteto padalinys arba kolegija.
Šiuo metu Lietuvoje veikia 14 valstybinių universitetų.